جایگاه ابزارهای سلامت دیجیتال در کنترل سلامت قلب + قرعه کشی Xiaomi Mi Band 6

[ad_1]

سلب مسئولیت: دیجیاتو فقط این متن تبلیغاتی را نمایش می دهد و ویراستاران هیچ مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارند.

روز جهانی قلب3 و توجه به سلامت دیجیتال

بیماریهای قلبی عروقی مهمترین علت مرگ و میر در سراسر جهان است. در طول دو سال گذشته ، شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان ، مراقبت از افراد در معرض این ویروس ، به ویژه بیماران قلبی و عروقی را پیچیده و گاهی دشوار کرده است.

بنابراین امسال ، هدف روز جهانی آگاهی فدراسیون جهانی قلب 2021 بر اهمیت ابزارهای سلامت دیجیتال برای افزایش آگاهی ، پیشگیری و مدیریت جهانی سلامت متمرکز شده است.

غلبه بر بیماری های قلبی عروقی نه تنها هدف نهایی فدراسیون جهانی قلب ، بلکه سازمان های مربوطه و همه مراکز بهداشتی و هزاران پزشک و متخصص مراقبت های بهداشتی است.

کمپین قلب من و سه عدد بکشید Mi Band 6 شیائومی

با توجه به روز جهانی قلب (2 اکتبر 1400) و این واقعیت که جهان هنوز با بیماری عروق کرونر قلب دست و پنجه نرم می کند ، آگاهی از اهمیت سلامتی ما و عزیزانمان بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. بنابراین مرکز قلب و عروق و اکوکاردیوگرافی بهار با راه اندازی سه روزه این روز کمپین “قلب من …” این روز را به همراه فدراسیون جهانی جشن می گیرند. برای شرکت در قرعه کشی ، به صفحه کمپین دستبند هوشمند 3 Xiaomi Mi Band 6 بروید https://echocardiography.ir/whd منابع و جملاتقلب من: … “ انجام شده.

در دنیای مدرن امروزه تعریفی فراتر از رایانه و اینترنت وجود دارد. دنیای امروز دنیای گجت ها و دستگاه های هوشمندی است که امروزه برای برآوردن نیازهای بشر تلاش می کنند. از خاموش کردن خودکار چراغ های اتاق خواب گرفته تا وسایل بهداشتی دیجیتال مانند دستبند ، اکسیژن سنج ، نوار قلب و دوربین های قابل حمل که به راحتی به تلفن همراه شما متصل می شوند و می توانند اطلاعات خوبی در مورد سلامت قلب شما ثبت کنند.

در طول همه گیری ویروس کرونا ، استفاده از ابزارهای بهداشتی دیجیتالی به دلیل انزوای افراد بیشتر و بیشتر رواج یافته است. شما می توانید به بدن خود یا تجهیزات دیجیتالی پوشیدنی وصل کنید که به شما امکان می دهد سلامت خود را ارزیابی کنید. به طور خاص ، ابزارهایی که اکسیژن خون را می گیرند ، ضربان قلب ، تب ها را ثبت می کنند و هر از گاهی آنها را ثبت می کنند ، و همچنین این اطلاعات را برای پزشکان و بخش های مراقبت ارسال می کنند ، در بازار دیجیتال به خوبی استقرار یافته اند.

اما باید بدانید که فناوری پوشیدنی نمی تواند به طور کامل جایگزین مراقبت های بهداشتی و پزشکی شود.

انواع ابزارهای بهداشتی دیجیتال پوشیدنی

وسایل بهداشتی دیجیتالی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم با سلامت بدن مرتبط هستند و می توانند با بدن مرتبط شوند به طور کلی در سه دسته زیر طبقه بندی می شوند:

 • ردیاب فعالیت
 • ساعت های هوشمند و دستبند
 • دستگاه های بهداشتی دیجیتال یا سیار که فشار خون ، قند خون ، ضربان قلب و ضربان قلب را کنترل می کنند.

این نوع را می توان روی مچ دست یا از طریق اتصالات به قفسه سینه ، شکم یا بازوها استفاده کرد. این دستگاه های بهداشتی دیجیتالی دارای سنسورهای کوچکی هستند که اطلاعات را جمع آوری کرده و با تلفن هوشمند یا رایانه همگام سازی می کنند. به این ترتیب می توانید فعالیت های روزانه ، کالری دریافتی ، نحوه خواب ، تنفس یا ضربان قلب خود را ثبت کنید.

انواع ابزارهای بهداشتی دیجیتال برای کنترل سلامت قلب

دستگاههای بهداشتی دیجیتالی پوشیدنی می توانند نقش مهمی در مدیریت بیماریهای قلبی عروقی مانند فیبریلاسیون دهلیزی و همچنین بیماریهای زمینه ای مانند دیابت داشته باشند:

دیابت: دستگاه دیابت دیجیتال تأیید شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده به افراد در مدیریت دیابت کمک می کند. این دستگاه دارای سنسوری است که دقیقاً زیر پوست قرار دارد و به شما این امکان را می دهد که سطح قند خون خود را بیست و چهار ساعت در روز کنترل کنید.

اگر سطح قند خون بیش از حد بالا یا پایین باشد ، این نوع دستگاه سلامت دیجیتالی به کاربر هشدار می دهد. با استفاده از این دستگاه ، افراد مبتلا به دیابت مجبور نیستند برای بررسی سطح خون خود از انگشتان خود نمونه خون بگیرند. نظارت دقیق با این نوع ابزار سلامت دیجیتالی می تواند از عوارض دیابت مانند چشم ، کلیه ، عصب ، سکته مغزی یا بیماری های قلبی عروقی جلوگیری کند.

فیبریلاسیون دهلیزی: فیبریلاسیون دهلیزی ضربان نامنظم قلب است که می تواند منجر به لخته شدن خون ، سکته مغزی ، نارسایی قلبی و سایر عوارض مرتبط با قلب شود. فعالیت الکتریکی قلب توسط دستگاهی به نام نوار قلب یا نوار قلب ثبت می شود.

برخی از ساعت های هوشمند فعالیت الکتریکی قلب را ثبت می کنند و ممکن است ریتم یا ضربان قلب غیرعادی را به کاربر گزارش دهند. با این حال ، کارشناسان می گویند افرادی که از این نوع دستگاه های بهداشتی دیجیتال تلفن همراه استفاده می کنند ، باید نتایج را با متخصص قلب خود بررسی کنند ، زیرا خواندن غیرطبیعی ریتم قلب می تواند علامتی هشداردهنده برای سلامتی فرد باشد.

بایدها و نبایدهای ابزارها سلامت دیجیتال

بسته به نوع آنها ، این ابزارها می توانند داده ها را به صورت تصادفی ، بالینی و دائمی جمع آوری کنند. ابزارهای مراقبت های بهداشتی دیجیتال می توانند به شما کمک کنند:

 • میزان فعالیت بدن
 • عادات و رفتارها را دنبال کنید و اقدامات کنترل مانند فشار خون ، ضربان قلب و قند خون را انجام دهید
 • اهداف سلامتی مانند کاهش وزن ، دریافت کالری و … را دنبال کنید.

با تمام مزایای ابزارهای بهداشتی دیجیتال ، به ویژه برای مشکلات قلبی عروقی ، برخی محدودیت ها وجود دارد:

 • آنها جایگزین پزشک یا ارائه دهنده خدمات درمانی شما نمی شوند.
 • آنها جایگزین آزمایشات بالینی مانند ECG ، فشار خون و هیتلر ریتم در کلینیک نمی شوند و ممکن است داده های کاملاً معتبری در اختیار شما قرار ندهند.

نکات کلیدی در مورد استفاده از ابزارهای پوشیدنی

استفاده از ابزارهای بهداشتی دیجیتال ، به ویژه در زمان همه گیری کرونا ، برای بررسی سلامت بدن مورد نیاز است. موارد زیر هنگام استفاده از حمام دیجیتال باید به آنها توجه کنید:

 • در مورد وسایلی که استفاده می کنید حتماً با پزشک خود مشورت کنید. داده های گزارش شده توسط برخی از این ابزارهای بهداشتی دیجیتال ممکن است 100 accurate دقیق و تأیید شده توسط متخصصان نباشد. به عنوان مثال ، ممکن است به ریتم غیرطبیعی قلب هشدار داده شود و آزمایش های غیر ضروری انجام شود.
 • حریم خصوصی و داده های این دستگاه را بررسی کنید.
 • با کارآزمایی های بالینی موجود برای استفاده بهتر از دستگاه آشنا شوید.
 • از پزشک خود در مورد نوع دستگاه پوشیدنی که می تواند به کنترل وضعیت شما کمک کند بپرسید.
 • در مورد نحوه ارزیابی داده های ارائه شده توسط دستگاه پوشیدنی با پزشک خود مشورت کنید.
 • در مورد خطرات این دستگاه ها برای کنترل بیماری خود اطلاعات کافی داشته باشید.

[ad_2]

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما