5 راه شگفت انگیز برای الهام گرفتن

[ad_1]

انگیزه برای موفقیت بسیار مهم است. به راحتی می توان فهمید که چرا از طرق مختلف بسیار مهم است. کارشناسان همواره به دنبال راه های جدیدی برای انجام کارها هستند، از ارتقای انگیزه دانش آموزان تا افزایش انگیزه برای ورزش و ….

1. عوامل روانشناختی موثر بر انگیزه

نظریه ها و نکات زیادی برای الهام بخشیدن به مردم طراحی شده است. اما برخی از عوامل روانی وجود دارد که می تواند انگیزه را تحت تأثیر قرار دهد. شگفت زده خواهید شد. آیا می دانستید که تصور موفقیت می تواند نتیجه معکوس داشته باشد؟ یا گاهی اوقات چنین تشویقی می تواند انگیزه را کاهش دهد؟ فقط به چند چیز شگفت انگیز نگاه کنید که می تواند بر انگیزه شما تأثیر بگذارد.

از الهام خود با دقت استفاده کنید

اگر فردی از انجام کاری لذت می برد، استدلال می کند که منطقی است که برای رفتارش پاداش بگیرد. آیا این استدلال صحیح است؟ پاسخ در بیشتر موارد منفی است. فعالیت های انگیزشی که افراد از قبل می خواهند انجام دهند، گاهی اوقات می توانند انگیزه را مختل کنند.

محققان دریافته‌اند که پاداش دادن به افراد برای کارهایی که برای انجام آن‌ها انگیزه دارند می‌تواند کاملا برعکس باشد. به یاد داشته باشید که انگیزه در انسان ذاتی است و اساساً کاری است که برای لذت بردن از آن انجام می شود. کار کردن به خودی خود یک پاداش است.

در مواردی که کودکان برای انجام کاری که قبلاً دوست دارند (مانند بازی با یک اسباب بازی) پاداش دریافت می کنند، انگیزه آینده آنها برای شرکت در آن فعالیت کاهش می یابد. روانشناسان این پدیده را «اثرات بیش از حد توجیه» می نامند. پس مراقب پاداش باشید. افزایش انگیزه می تواند برای یک فعالیت برنامه ریزی نشده خوب عمل کند. اما اتکای بیش از حد به چنین پاداش هایی می تواند در برخی موارد منجر به بی انگیزگی شود.

چگونه می توانید از این مفهوم برای افزایش انگیزه استفاده کنید؟

वापरा از جوایز خارجی استفاده کنید.
اگر واقعاً علاقه ذاتی به فعالیت نداشته باشید، پاداش ها می توانند مؤثر باشند.
در طول دوره یادگیری اولیه، جوایز خارجی را امتحان کنید. اما زمانی که یادگیرنده به فعالیت بیشتر علاقه مند شد، پاداش ها را کنار بگذارید.

2. با چالش هایی مواجه است

چه چیزی شما را بیشتر برای یافتن شغل انگیزه می دهد؟ ممکن است صد بار کاری را انجام داده باشید و در خواب انجام دهید یا کاری را انجام دهید که در حد توانایی شما باشد. اما آیا او نیاز به یادگیری چیزهای جدید دارد؟ برای اکثر مردم، اولین گزینه ممکن است ساده ترین باشد. اما گزینه دوم چالش برانگیزتر و شاید جالب تر و الهام بخش تر است.

اگر می‌خواهید انگیزه خود را برای انجام کاری مانند زود بلند شدن از رختخواب افزایش دهید، شکستن روال‌های قدیمی و ارائه چالش‌های جدید می‌تواند راهی مؤثر برای زنده نگه داشتن جرقه الهام باشد.
چگونه می توانید از این الهام بهترین استفاده را ببرید؟ شما باید خود را به چالش بکشید. برای ماراتن ها و مسابقات محلی ثبت نام کنید. روی زمان خود تمرکز کنید یا کمی بیشتر از حد معمول تلاش می کنید. مهم نیست اهداف شما چیست، افزودن چالش های بیشتر به زندگی می تواند به بهبود مهارت ها و انگیزه شما کمک کند و رویکرد شما به موفقیت را سرعت بخشد.

3. موفقیت را تصور نکنید

یکی از رایج ترین نکات برای الهام گرفتن، تصور موفقیت است. اما تحقیقات نشان می دهد که این در واقع می تواند مانع پیشرفت شود. مشکل این است که مردم اغلب خود را پس از دستیابی به اهداف تصور می کنند. اما آنها از تحقق تمام تلاش هایی که برای دستیابی به این اهداف نیاز دارند خودداری می کنند.

با فرض اینکه به هدف خود رسیده اید، در واقع انرژی مورد نیاز برای کار را کاهش می دهید. تحقیقات قبلی نشان داده است که خیال پردازی عموماً عملکرد ضعیف را پیش بینی می کند و تحقیقات اخیر نشان می دهد که تصویر ذهنی چنین چیزهایی انرژی لازم برای پیشرفت را می گیرد.

چه باید کرد

به جای تصور موفقیت خود در رویاهایتان، تمام مراحلی را که برای رسیدن به آن موفقیت باید بردارید، تصور کنید.

با چه چالش هایی روبرو هستید؟ دانستن اینکه چه اتفاقی برای شما می افتد می تواند دسترسی به آن را آسان تر کند.

برای غلبه بر این چالش ها باید از چه استراتژی هایی استفاده کنید؟ برنامه ریزی برای آینده به شما کمک می کند تا برای چالش های پیش رو آماده شوید.

4. تصرف کنید

معمولاً افراد وقتی اتفاقات را کنترل می کنند انگیزه بیشتری پیدا می کنند. آیا تا به حال عضو گروهی بوده اید که احساس کنند هیچ کنترل شخصی بر نتیجه ندارند؟ آیا انگیزه خاصی برای پیوستن به گروه احساس کردید؟

یکی از دلایلی که گاهی اوقات افراد از کار گروهی بیزارند، از دست دادن کنترل شخصی و احساس مشارکت است.

برای کمک به کنترل گروه چه کاری می توانید انجام دهید؟

اگر در یک گروه هستید (یا در تلاش برای الهام بخشیدن به یک گروه هستید)، سعی کنید راهی برای نشان دادن قدرت و نفوذ هر یک از افراد گروه پیدا کنید.

در یک گروه، هر فرد باید روی یک موضوع کنترل داشته باشد و ارتباط برقرار کند و ایده بدهد.

اجازه دهید اعضای تیم تصمیم بگیرند که به چه اهدافی می خواهند برسند.

5. روی سفر تمرکز کنید نه نتیجه

اثبات پیامدهای موفقیت یا شکست می تواند انگیزه را به طور جدی مختل کند. روانشناس کارول دوک در تحقیقات خود در مورد طرز فکرهای مختلف دریافت که تمجید از کودکان به دلیل ویژگی های خاص (مانند باهوش یا جذاب بودن) می تواند انگیزه و ثبات را در اراده آینده کاهش دهد.

او معتقد است که این نوع تعریف و تمجید باعث می شود تا ذهنیت خاصی در افراد ایجاد شود. افراد با این ذهنیت معتقدند که ویژگی های فردی ذاتی و غیرقابل تغییر است. آنها فکر می کنند باهوش یا عادی، زیبا یا زشت، ورزشکار یا ورزشکار و غیره هستند.

چگونه می توان از یک ذهنیت پایدار جلوگیری کرد؟

دوک پیشنهاد می کند که قدردانی از تلاش مهمتر از شایستگی است.

به جای تمرکز بر نتایج، روی موفقیت ها یا شکست های خود تمرکز کنید و سعی کنید روی دستیابی به اهداف خود تمرکز کنید.

از روند کار چه آموختید؟ به یاد داشته باشید که مراحل به اندازه نتایج مهم هستند.

کدام اقدامات مؤثرتر و ارزشمندتر هستند؟ با ارزیابی تلاش های خود می توانید گام هایی را برای آینده خود برای دستیابی به نتایج بهتر تعیین کنید.

انگیزه نقش کلیدی در موفقیت یا شکست کلی شما ایفا می کند، زمانی که در تلاش برای کاهش وزن، آماده شدن برای یک ماراتن، دنبال کردن مدرک تحصیلی یا دنبال کردن نوع دیگری از هدف هستید. برخی از این یافته‌های تحقیقاتی ممکن است با ایده‌های شما در مورد آنچه کار می‌کند مغایرت داشته باشد. سعی کنید برخی از این استراتژی ها را در برنامه روزانه خود بگنجانید تا علاقه خود را برای دستیابی به هدف مورد نظر افزایش دهید.

منبع: verywellmind

[ad_2]

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما