پاسخ سؤالات دریافت شده

یکی از علائم افسردگی بی اشتهایی اســت که اتفاقا برخی افراد پس از مصرف فلوکستین و بهبود افسردگی، اشتها پیدا کرده و ممکن اســت حتی وزن اضافه کنند. گرچه هنوز ارتباط مستقیمی بین کلردیازپوکساید و میگرن شناسایی نشده، اما به نظر میرسد قطع مصرف آن در برخی از مبتلایان به میگرن ممکن است باعث افزایش سردرد و علائم آن شود. برای مثال مصرف همزمان ترامادول با داروهای مهارکننده بازجذب سروتونین مانند سیتالوپرام، بوپروپیون، فلوکستین و مهارکننده منوآمینواکسیداز موجب تشدید عوارض دارو و گاهی سندرم سروتونین می شود. پیش از مصرف داروی فلوکستین – بررسی من اینجاست همهی داروهای مصرفیتان و مشکلاتی از قبیل مشکلات خاص قلبی مانند نارساییهای قلبی، ضربان قلب آهسته و افزایش سطح کیوتی در نوار قلب و سابقهی خانوادگی مشکلات خاص قلبی مانند افزایش سطح کیوتی در نوار قلب و ایست ناگهانی قلب را با پزشک خود یا دکتر داروخانه در میان بگذارید.سطح پایین پتاسیم یا منیزیم خون نیز ممکن است خطر ابتلا به افزایش سطح کیوتی را افزایش دهد. استفاده از سایر بنزودیازپین ها مانند کلردیازپوکساید، دیازپام، مپروبامات در سه ماهه اول بارداری ممکن است با افزایش خطر ناهنجاری های مادرزادی همراه باشد.

چرا فلوکستین باید صبح مصرف شود

افرادی که در سه ماهه سوم بارداری خود هستند ممکن است بیشتر از کسانی که باردار نیستند، رویاهای زنده و کابوس ببینند. بیشتر اهمیت دارد تا داروهای اعصاب و روان و همین بیتوجهی باعث شده مردم هم به جای مراجعه به متخصصان اعصاب و روان، سراغ متخصصان داخلی بروند و درباره مشکلات روحی و روانیشان مشاوره یا دارو بخواهند. اعصاب مرکزی: سردرد، عصبانیت، بی خوابی، خواب آلودگی، اضطراب، لرزش، سرگیجه، خستگی، آشفتگی. او کمبود دارو در بخش اعصاب و روان را بسیار خطرناک دانسته و اعلام میکند که تمام گروههای بیماران با معضلات کمبود دارو روبهرو هستند: «بیماران حوزه اعصاب و روان در مدت زمان طولانی دارو مصرف میکنند و یک داروی مناسب با بررسیهای همهجانبه روی وضعیت بیمار تجویز یا تغییر داده شده به همین دلیل کمیابی در بخش دارو میتواند تمام تلاش پروسه درمان را زیر سؤال برده و اجبار یا ناچاری برای استفاده از داروهایی از طبقات دیگر، شرایط بیمار را بحرانی کند. بهعلاوه، افرادی که در دوران ترک هستند یا هوشیار شده اند، اغلب رویای مصرف مجدد این ماده را دارند. از طرفی مصرف این ماده در دراز مدت و با افزایش دوز مصرف، منجر به بروز نشانههای شدید روانی میشود و نه تنها بیقراری و اضطراب فرد افزایش مییابد، بلکه علایمی مانند توهمهای دیداری و شنیداری نیز نمایان میشود.

این باکتریها و ویروسها میتوانند منجر به عفونت در گوش میانی شوند. آلرژی باعث تورم در اطراف مجرای شیپور استاش میشود و از تخلیه مایعات از گوش میانی جلوگیری میکند. روانپزشک، روانشناس یا مشاور در روان درمانی با روش های مختلفی مانند مشاوره فردی یا گروهی به کاهش وابستگی روانی به ترامادول کمک می کنند و سبب جلوگیری از بازگشت به اعتیاد می شوند. افرادی که دچار PTSD یا C-PTSD هستند ممکن است بارها و بارها وقایع آسیب زا را در رویاهای خود تجربه کنند. افراد مسن همچنین احتمالاً با مصرف این دارو دچار کمبود سدیم در خون میشوند، به خصوص اگر همزمان با این دارو از “قرص آب” (دیورتیکها-ادرارآورها) استفاده کنند. اغلب متخصصین توصیه می کنند فلوکستین را صبح ها مصرف نمایید. ضمناً قابل ذکر است که در موارد وجود سابقه دورهای از شیدایی یا نیمهشیدایی، مصرف داروی ضدافسردگی با محدودیتهایی رو به روست. در اختلال دوقطبی، کابوس ها می توانند نشان دهند که یک دوره شیدایی یا افسردگی در شرف شروع است. بروموپراید: ممکن است اثر نامطلوب یا سمی داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای را افزایش دهد. یک مطالعه تحقیقاتی بر روی 59 زن غیر باردار و 57 زن باردار در سه ماهه سوم بارداری انجام شد.

مصرف قرص نئوتادین در کودکان ۶ ماهه تا پنج ساله، توصیه نشده است و معمولاً برای کودکان شربت نئوتادین تجویز میشود. ترامادول یکی دیگر از مسکن هایی است که حتما باید با تجویز پزشک مصرف شود. در صورت فراموشی یک دوز فلوکستین چه باید کرد: به محض یادآوری دوز داروی خود را مصرف کنید، اما اگر فقط چند ساعت قبل از دوز برنامه ریزی شده بعدی خود به یاد آوردید فقط یک دوز را مصرف کنید. اما اینها تنها عوارض جانبی مصرف این دارو نیست. اما خوشبختانه شرکت ها داروسازی بزرگی در ایران مانند سبحان دارو و یا داروسازی حکیم کلردیازپوکساید را با کیفیت خوبی وارد بازار می کنند که در صورت نیاز می توان با خیال راحتی آن ها را مصرف نمود. نیمه عمر این دارو ۴ تا ۶ ساعت است و معمولا پزشکان برای جلوگیری از ایجاد وابستگی، فقط 5 روز و به مقدار ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم هر ۸ ساعت تجویز می کنند. کاهش آهسته مقدار مصرف این دارو از بروز عوارضی مانند بی قراری، آشفتگی، اسهال، گیجی، ضربان تند قلب، سردرد، عرق کردن زیاد، تهوع، اختلال در خوابیدن، لرزش، خستگی و ضعف غیر عادی و استفراغ جلوگیری می کند. به گفته محققان تا 11 درصد از فلوکستین مصرف شده توسط بیماران، بدون تغییر درون بدن حرکت کرده و به همراه فضولات انسان به سیستم فاضلاب و در نهایت به طبیعت راه می یابد.

فلوکستین برای چیست

مقدار کمی از این دارو به پروتئین خون بسته می شود و بقیه ی آن به صورت متابولیت های شکسته شده در کبد از راه ادرار دفع می شوند. راه متابولیت اصلی آن اکسیداسیون بوده که بدنبال آن متیلاسیون و تشکیل کونژوگه های گلوکورونید و سولفات صورت می گیرد. در مقاله زود انزالی و راه های درمان آن می توانید کاربرد فلوکستین را در درمان زودانزالی بخوانید. چه موقع برای درمان زود انزالی به پزشک مراجعه کنیم؟ اگر با رویاهای مزاحم مکرر دست و پنجه نرم می کنید، به روان درمانگری مراجعه کنید که می تواند به شما در مدیریت و غلبه بر وضعیت تان کمک کند. اگر درد مزمن را تجربه می کنید و مطمئن نیستید که چرا، برای ارزیابی به پزشک خود مراجعه کنید. این مسکن با تاثیر گذاری بر مغز وابستگی جسمانی و روانی ایجاد می کند که برای ترک ترامادول افراد باید به کلینیک های ترک اعتیاد مراجعه کنند.

به متخصصان زیادی مراجعه کردهام اما هنوز نتوانستهام دست از این کار بردارم. با توجه به اینکه ترامادول مقدار زیادی سروتونین در مغز ترشح می کند؛ مصرف مداوم آن باعث سندرم سروتونین می شود. عسل به بدن در برابر مواد مضر نظیر سموم و فلزات سنگین، که بر روی ظهور اختلالات تیروئید تأثیر می گذارد، کمک می کند و عسل حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب امگا ۶ است که اینها مواد مغذی مورد نیاز برای تنظیم فرآیندهای هورمونی بدن هستند. مردم به طور کلی در مورد فواید اسطوخودوس، از جمله خواص آرام بخش آن و اینکه چگونه به افراد کمک میکند تا خواب خوبی داشته باشند اطلاعاتی دارند. برای اینکه رویاهای واضح نبینید، با دیدن اینکه آیا می توانید عادات و برنامه زمان خواب خود را برای بهبود کیفیت خواب خود تنظیم کنید، شروع کنید. اختلالات خواب پاسخ بدن شما به استرس را افزایش می دهد، بر توانایی شما در یادآوری خاطرات تأثیر می گذارد و کیفیت کلی زندگی شما را کاهش می دهد.

بین دو گروه تفاوتی در فراوانی یادآوری خواب وجود نداشت. یکی دیگر از عوارض مصرف همزمان این دو می توان به اختلالات کبدی اشاره کرد. به طور کلی افراد ۱۲ سال به بالا، یک عدد قرص پنج میلی گرمی در روز و کودکان ۶ تا ۱۱ ساله، یک عدد قرص ۲.۵ میلی گرمی در روز مصرف کنند. برخی از داروها میتوانند با فلوکستین تداخل ایجاد کنند و یک بیماری جدی به نام سندرم سروتونین ایجاد کنند. همانطور که اشاره کردیم کربوهیدرات های تصفیه شده ی موجود در برخی از مواد غذایی از عامل های اصلی افزایش قند خون و ابتلا به بیماری دیابت می باشد. افرادی که معتاد به الکل یا مواد مخدر هستند نیز بیشتر احتمال دارد استرس روانی شدید را تجربه کنند که احتمالاً به دلیل سوء استفاده در دوران کودکی یا اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) است. مقدار این داروها در خون ممکن است افزایش یابد که احتمال بروز عوارض ناخواسته را زیاد می نماید. اگر به دلیل مشکلات پیش از قاعدگی از فلوکستین استفاده میکنید، پزشک ممکن است شما را راهنمایی کند تا هر روز یا فقط به مدت ۲ هفته قبل از قاعدگی تا روز اصلی قاعدگی، آن را مصرف کنید. قبل از استفاده از هرگونه دارویی، اگر طی ۵ هفته قبل فلوکستین مصرف کردهاید، به پزشک یا داروساز خود بگویید.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما