همه چیز در مورد قرص فلوکستین ۲۰

داروی فلوکستین درکنار فوایدی که برای درمان بیماری دارد عوارضی هم دارد. در واقع، برطرف کردن علایم باقیمانده اهمیت زیادی دارد، چرا که وجود همان علایم به ظاهر اندک، احتمال بازگشت دوره افسردگی شدیدتر پیشین را زیاد می­کند. یکی از دغدغههای مراجعهکنندگان به روانپزشک طول دوره درمان است. در صورتی که پزشک این دارو را برای کودک شما تجویز کرده حتما در دوره مصرف قد و وزن او را به صورت منظم کنترل کنید. در صورتی که مبتلا به دیابت می باشید ، چک کردن قند خون روزانه نسبت به قبل ،از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا این دارو می تواند سطح قند خون شما را تغییر دهد .در صورت بروز این مشکل توصیه های لازم را از پزشک خود دریافت نمایید. با این وجود، موسسه ملی بهداشت روانی (NIMH) احتیاط را توصیه می کند، زیرا زیرمجموعه کوچکی از نوجوانان تمایل به خودکشی پس از استفاده از آن را نشان داده اند. زیرا ممکن است علایم ناخوشایند ناشی از ترک مصرف دارو را تجربه نمایید. برای مثال مصرف SSRI ها در ابتدا ممکن است باعث خشکی دهان، تهوع، اسهال، سردرد و بیخوابی شود؛اما وقتی بدن به مصرف این داروها کند این علائم هم از بین میروند. چنانچه داروی فلوکستین را به صورت شربت در اختیار دارید، بهتر است به جای قاشق غذاخوری که میزان آن دقیق نیست، از پیمانهی مخصوص استفاده کنید.

فلوکستین چیست

در صورت تداوم سردرد برای بیش از یک هفته یا تشدید آن با پزشک خود صحبت کنید. در عین حال داروهای بهتری برای بارداران وجود دارد که در زمان بارداری یا شیردهی میتوان از آنها استفاده کرد. تنها روانپزشک شما میتواند تشخیص دهد که چه مدت نیاز به این دارو دارید. این نشان داد افرادی که مبتلا به کووید-19 تشخیص داده شده اند و فلووکسامین مصرف کرده اند، در مقایسه با افرادی که دارونما مصرف کرده اند، شانس بدتر شدن علائم یا نیاز به رفتن به بیمارستان را کاهش می دهند. ممکن است روانپزشک تشخیص دهد که نیاز به ترکیب دو نوع ضد افسردگی یا افزودن سایر داروها به روند درمان باشد تا اثر ضدافسردگی آن بیشتر شود. در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند. دوز موثر اگر مقدار دوز این دارو را از دست ندهید، آن را در اسرع وقت دریافت کنید. برای تاثیر این دارو پس از مصرف خوراکی نیم ساعت لازم است تا جذب دارو آغاز شود و تا دو ساعت طول می کشد تا دارو به طور کامل جذب شود و اثر درمانی آن کامل شود.

قرص فلوکستین ۱۰

امشب دارو را مصرف نکنید و از فردا بعد از نهار و همراه با آب کافی یک چهارم قرص را میل کنید. مدیریت: از داروهای سروتونرژیک (پرخطر) همراه با داپوکستین یا طی 7 روز پس از قطع داروی سروتونرژیک استفاده نکنید. اما فلوکستین را خودسرانه متوقف نکنید. اما در درازمدت باعث بدتر شدن علائم و سختتر شدن روند درمان افسردگی میشوند. به خاطر داشته باشید که در صورت مصرف مداوم داروها، خلق بهبود یافته و ریسک خودکشی در درازمدت کاهش مییابد. در صورت ترکیب ، علائم و نشانه های خونریزی ، طولانی شدن فاصله QTc یا سندرم سروتونین یا سمیت سروتونین (به عنوان مثال ، هایپر رفلکسی ، کلونوس ، هایپرترمی ، دیافورز ، لرزش) را کنترل کنید. یا همین بیتوجهیها باعث شده همچنان درمان افسردگی، وسواس، استرس، نگرانی و حتی اسکیزوفرنی بسیار لوکس محسوب شود. انجام دو جلسه الکتروشوک برای نتیجهگیری در مورد عدم اثربخشی آن بسیار ناکافی است و عموماً انجام شش جلسه حداقل تعداد جلسات لازم است.

، بوپروپیون است که یکی از داروهای رایج این دسته می باشد.

حداقل سه مجموعه از 10 تکرار در روز را هدف قرار دهید. این بازه زمانی ممکن است حداقل شش هفته طول بکشد. اثر بخشی دارو ممکن است 1 تا 2 هفته طول بکشد. • خستگی غیرمعمول، خواب آلودگی، ضعف یا مشکل در تفکر واضح (از فرزندتان بخواهید از انجام کارهایی که به هوشیاری احتیاج دارد بپرهیزد تا زمانی که متوجه شوید این دارو بر روی او چه تأثیری دارد). داروهای افسردگی سه حلقهای عوارض جانبی خاصی نیز ایجاد میکنند که این عوارض عبارتاند از خشکی دهان، تاری دید، یبوست، مشکلات ادراری، افزایش وزن و خواب آلودگی. یکی دیگر از انتخاب های جهت کنار گذاشتن قرص فلوکستین، بوپروپیون است که یکی از داروهای رایج این دسته می باشد. اگر یکی از دوزها را (یک وعده مصرف دارو) فراموش کرده اید، به محض یادآوری آن را مصرف کنید. به هیچ وجه نباید مصرف داروهای ضدافسردگی را بدون مشورت با پزشک قطع کنید یا مصرف آنها را بیش از حد مجاز ادامه دهید. تاری دید، دید تونلی، درد یا تورم چشم یا دیدن هاله در اطراف نورها. عوارض جانبی متداول این دسته از داروها عبارتند از: خواب آلودگی، ضعف، سرگیجه، سردرد، تاری بینایی و خشکی دهان. داروهایی که باعث حالت تهوع میشوند را باید در زمان خواب استفاده کرد.

این داروها به دلیل تاثیری که بر استیل کولین میگذارند خطر بروز برخی عوارض جانبی را افزایش میدهد. به همین دلیل دوست ندارند که این موضوع را علنی کنند. داروهایی که باعث کاهش میل جنسی میشوند را باید در اول صبح مصرف کرد. از مصرف الکل و مواد مخدر اجتناب کنید. استفاده از داروهای افسردگی MAOI نیاز به رعایت رژیم غذایی خاصی دارند چرا که با بعضی مواد غذایی، داروهای خاص (مثل مسکنها) و مواد غذایی گیاهی تداخل دارند. میزان آن به اندازهای است که اطرافیانم متوجه آن میشوند و از آن جایی که رشته و کارم وابسته به مهارت دستم است این لرزش مانع دقت در کارم میشود. پزشک با توجه به نوع افسردگی داروهای مناسب با دوز مشخصی را برایتان تجویز میکند. سیتالوپرام گزینه ای مناسب برای بیماران مبتلا به اضطراب یا مشکلات خواب است. داروهایی که باعث خواب آلودگی فرد میشوند را باید در زمان خواب و آخر شب مصرف کنید. خانوادهام هر روز میگویند قبل از خواب حرفهایی زدهام ولی هیچکدام را یادم نمیآید.

باید بگوییم که استفاده از این داروها همانند سایر داروهای دیگر در این دوران میتواند، مزایا و معایب بسیاری را به همراه داشته باشد. زمانی که مغز شما سروتونین آزاد میکند، مقداری از آن برای برقراری ارتباط با سلولهای دیگر استفاده میشود و بخشی دیگر به سلول آزادکننده آن بر میگردد. کلردیازپوکساید به عنوان یک ضعیف کننده سیستم عصبی مرکزی عمل می کند و برای همه سطوح افسردگی کاربرد دارد، از این دارو به عنوان آرام بخش خفیف تا هیپنوتیزم و یا بیهوشی را بسته به دوز تولید می کند. فنوباربیتال کلونیدین یا دیازپام فنوباربیتال، یا باربیتورات تواند جایگزین کلردیازپوکساید باشند. آیا کلردیازپوکساید باعث اسهال می شود؟ کلردیازپوکساید برای بارداری ضرر دارد؟ مصرف نامنظم فلوکستین چه ضرری دارد؟ داروهایی که مشکلات گوارشی و ادراری به وجود میآورند را باید در اول صبح مصرف کرد. به همین خاطر است که فرد مصرف کننده مجبور میشود چند نوع مختلف از این داروها را امتحان کند تا به نوعی که برایش مناسب است برسد. او کمبود دارو در بخش اعصاب و روان را بسیار خطرناک دانسته و اعلام میکند که تمام گروههای بیماران با معضلات کمبود دارو روبهرو هستند: «بیماران حوزه اعصاب و روان در مدت زمان طولانی دارو مصرف میکنند و یک داروی مناسب با بررسیهای همهجانبه روی وضعیت بیمار تجویز یا تغییر داده شده به همین دلیل کمیابی در بخش دارو میتواند تمام تلاش پروسه درمان را زیر سؤال برده و اجبار یا ناچاری برای استفاده از داروهایی از طبقات دیگر، شرایط بیمار را بحرانی کند.

قرص فلوکستین ۲۰

پروزاک را نباید با داروهای ضد روان پریشی، سایر SSRI ها و سایر داروهای سروتونرژیک از جمله لیتیوم و گل راعی استفاده کرد. رسیدن به شادی است یکی از دلایل استفاده از قرصهای روانگردان است که امروزه جوانان خسته و افسرده که قادر به کنترل زندگی خود نیستند به دنبال لذت های کاذب و غیر واقعی این قرص ها را مصرف می کنند که متاسفانه نه تنها تأثیرات مثبتی را در زندگی ندارند بلکه اثرات مخربی را برروح و روان مصرف کننده می گذارد و عوارض روانی از جمله رفتارهای تحریک آمیز، حالت های شک و سوء ظن را در شخص مصرف کننده به وجود می آورد. فلوکستین ممکن است برخی از نوجوانان و بزرگسالان جوان را تحریک، تحریک پذیر یا سایر رفتارهای غیر طبیعی نشان دهد. در زمان مصرف فلوکستین توسط مردها به ندرت پیش می آید که فرد دچار نعوظ 4 ساعته یا طولانی تر می شود. این داروها با وجود فوایدی که دارند میتوانند عوارض بسیاری را برای فرد به همراه داشته باشند.

آیا اینها جزو توهمات اوست یا وسواس است؟

داروهای ضدافسردگی میتوانند باعث ایجاد عوارض ناخوشایندی شوند. • رفتار غیرمعمول: به ندرت فلوکستین ممکن است باعث تغییر رفتارهایی مانند افزایش اضطراب، خشونت یا افکار خودآزار یا آسیب رساندن به دیگران شود اگر این اتفاق رخ داد ، فوراً با پزشک فرزند خود تماس بگیرید. آیا اینها جزو توهمات اوست یا وسواس است؟ در واقع از این داروها برای درمان اختلالاتی چون اختلال پانیک، اختلال اضطراب فراگیر، اختلال وسواس فکری و عملی، جمع هراسی، هراس اجتماعی، اختلال فشار روانی و… این داروی ضد افسردگی در بیماران مبتلا به افسردگی اساسی، اختلال وسواس فکری و عملی و پرخوری عصبی اثرگذاری خوبی دارد. در مورد تاثیر داروهای مهار کننده بازجذب سروتونین SSRI ها در درمان اختلال وسواسی اجباری (OCD) مشخص شده است که داروی فلوکستین برای درمان اختلال وسواسی اجباری (OCD) متوسط تا شدید، موثر است و بنابراین داروی فلوکستین به همراه درمان غیر داروئی و به طور درمان تکمیلی باید به عنوان درمان خط اول در کودکان همراه با درمان شناختی رفتاری (CBT) استفاده شوند. معمولا داروهای روانپزشکی درخصوص کودکان زیر دوسال با احتیاط تجویز میشود؛ اگرچه گاهی با توجه به شرایط برای زیر دو سال هم ممکن است دارو تجویز شود. کپسول خوراکی فلوکستین گاهی بهعنوان بخشی از درمانهای ترکیبی استفاده میشود.

از دکتر داروخانه نحوهی استفاده از داروها را سوال کنید.

همانند اکثر داروهای ضد افسردگی، SARI به افزایش میزان سروتونین و گاهی اوقات سایر انتقال دهندههای عصبی در مغز شما کمک میکند. این دارو علائم مربوط به سندروم پیش از قاعدگی، مانند تحریک پذیری، افزایش اشتها و افسردگی را بهبود می دهد. برخی از این مقالات، پیش تر به زبان فارسی ترجمه شده اند که با مراجعه به هر یک از آنها، می توانید متن کامل مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی آن را دریافت فرمایید. در صورتی که وضعیت شما بهتر نشد یا حالتان وخیمتر شد به روانپزشک خود اطلاع دهید. از دکتر داروخانه نحوهی استفاده از داروها را سوال کنید.فلوکستین 10علائم اوردوز داروی فلوکستیناگر فردی بیش از اندازه از داروی فلوکسیتین استفاده کرده بود و دچار علائمی مانند بیهوش شدن یا مشکل در تنفس شد با مرکز فوریتهای پزشکی تماس بگیرید.داروی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.به طور مرتب به پزشک و روانپزشک مراجعه کنید.اگر فراموش کنم قرص فلوکستین را بخورم چکار کنم؟ در صورتی که بیمار در زمان مشخص فراموش کند داروی فلوکسیتین را مصرف کند، بایستی در اولین زمان ممکن آن را مصرف نماید. این داروها مثل «ترانیل سیپرومین»، «فنلزین» و «ایزوکربوکسازید» به علت عوارض جانبی جدی که دارند تنها زمانی تجویز میشوند که سایر داروها اثرگذار نباشند.

تنها بر پایه اطلاعاتی که نوشتهاید و بدون شرح حال کامل و معاینه بیمار، بدیهی است که نباید تجویز دارویی را به شما پیشنهاد کنیم و هر نامی که در اینجا آورده میشود باید توسط پزشک معالج بیمار تأیید شود. داروی «فلوکستین» ۱۰ یا ۲۰ تنها داروی ضد افسردگی و سبک است که کاهش وزن و افزایش انگیزه میدهد و تقاضای بیماران را برای استفاده از یک داروی سبک بهخوبی جواب میدهد که متأسفانه این دارو وجود ندارد و کمبود آن میتواند صدمات جبرانناپذیری به همراه داشته باشد. در این صفحه تعداد 669 مقاله تخصصی درباره فلوکستین که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است. 6. اين دارو داراي نيمهعمر طولانيميباشد و در تنظيم مقدار مصرف يا در حالات مصرف بيش از حد اين مسئله را بايد مدنظر داشت. شما ممکن است برای حفظ حال خوب خود حین باردرای به مصرف فلوکستین نیاز داشته باشید.

بیماران مسن و بیماران حساس به عوارض دارویی می توانند با ۱۰ میلی گرم آغاز می کند. فلوکستین (Fluoxetine) دارویی ضدافسردگی از خانواده ی داروهای مهار کننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) می باشد. Fluoxetine توسط کبد متابولیزه می شود و توسط ادرار دفع می شود. سروتونین، نورپی نفرین و دوپامین از جمله این مواد هستند که اکثر داروهای افسردگی روی آنها اثر می گذارند. زمانی که فرد دچار مشکلات روحی و روانی شود و نتوان با مشاوره و صحبت کردن آن را درمان کرد، باید از داروهای ضدافسردگی برای آن استفاده کرد. به یاد داشته باشید که پزشک شما این دارو را به این منظور تجویز کرده که اعتقاد داشته سود این دارو از ضرر و عوارض جانبی آن برای شما بیشتر می باشد و خیلی از افرادیکه این دارو را مصرف می نمایند با مشکل و عوارض جانبی جدی روبرو نمی شوند. وزن و قد کودکانی که از این دارو استفاده می کنند را کنترل کنید.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما