نزدیک به دل سرما؛ تصاویر جذاب خرس های قطبی – زومیت

[ad_1]

مارتین گرگوس عکاس جوانی که 33 روز از زندگی خود را در شمال کانادا گذراند و عکاسی با پهپاد را با هنر فیلمبرداری خود ترکیب کرد تا لحظات جذابی از زندگی خرس های قطبی را ثبت کند.

آثار گرگوس در مسابقات سراسر جهان شناخته شده است. در سال 2008 در حالی که تنها 11 سال داشت در مسابقه عکاس سال حیات وحش در موزه تاریخ طبیعی شرکت کرد و برنده لوح تقدیر ویژه شد.

اشتیاق او به داستان سرایی و مستندسازی حیات وحش در یک اردوگاه دو قسمتی (ابتدا در انزوای تابستانی در سال 2020 و سپس در سال 2021) به پایان رسید. در طول این سفر، گریگوری 33 روز را در چرچیل کانادا گذراند و زندگی تابستانی خرس های قطبی را از طریق لنز دوربین خود مشاهده و مستند کرد.

گریگوری در مورد زندگی خرس های قطبی می گوید:

روش زندگی آنها واقعاً فوق العاده است. آنها می توانند چنان همدلی و انعطاف پذیری نشان دهند که حیات وحش این حیوانات وحشی زیر پایشان پراکنده شده است.

زندگی صمیمی خرس های قطبی

زندگی صمیمی خرس های قطبی

گرگوس بیش از هشت سال با هواپیماهای بدون سرنشین پرواز کرد. اما در اوایل سال 2015، او و پدرش که همچنین یک خلبان هواپیمای بدون سرنشین است، شروع به استفاده از پهپادها برای عکسبرداری و عکاسی از حیات وحش کردند. گرگوس می گوید که خلبانی هواپیماهای بدون سرنشین از جنگل تجربه متفاوت و چالش برانگیزی نسبت به کار برای یک محصول هالیوودی است.

این عکاس جوان می گوید:

برخلاف فیلم های انسانی، حیوانات فیلمنامه ندارند. بنابراین باید پیش بینی کنیم که در آینده نزدیک چه خواهند کرد. بنابراین رسیدن به جایی که امروز هستیم یک فرآیند بسیار طولانی و دشوار است.

زندگی صمیمی خرس های قطبی

من بدون پهپادم جایی نمی روم و عادت دارم با آن به سمت جادویی ترین موجودات پرواز کنم. چیزی که مردم ممکن است نبینند یا از آن غافل باشند این است که تکنیک هایی که شما استفاده می کنید نتیجه سال ها تلاش است که اگر به درستی استفاده شود، ابزار شگفت انگیزی برای حفاظت از حیات وحش فراهم می کند.

زندگی صمیمی خرس های قطبی

زندگی صمیمی خرس های قطبی

گریگوری تجربه زندگی و تماشای خرس های قطبی را از نزدیک به عنوان یک تجربه و تجربه فوق العاده توصیف می کند. او درباره این تجربه بی نظیر می گوید:

چند روز اول ممکن است خسته کننده باشد، زیرا به راحتی می توانید تمرکز خود را از دست بدهید و نتوانید همه چیز را آنطور که دوست دارید به تصویر بکشید زیرا با شرایط آشنا نیستید. با این حال، وقتی در آنجا مستقر شدم، فقط می‌توانستم روی ثبت چند لحظه تمرکز کنم. در این سفر از تمام ابزارهای موجود برای نزدیک شدن به زندگی خرس استفاده کردم.

زندگی صمیمی خرس های قطبی

طبق عادت من، وقتی خرس‌های قطبی می‌خوابیدند، اغلب می‌ایستادم و کنارشان می‌نشستم. من حتما به کمپ می روم و می خوابم یا استراحت می کنم. اما می دانستم که زمان زیادی برای استراحت دارم و می توانم این کار را در خانه انجام دهم. من فقط ترجیح دادم با خرس ها بنشینم و استراحت کنم. گاهی 3 ساعت بعد از خواب من را بیدار می کرد و با یوگای خرس قطبی از من پذیرایی می کرد.

زندگی صمیمی خرس های قطبی

زندگی صمیمی خرس های قطبی

زندگی صمیمی خرس های قطبی

زندگی صمیمی خرس های قطبی

با این حال، اگر نحوه استفاده صحیح از پهپادها را بلد باشید، این پهپادها به شما این امکان را می دهند که همزمان در بیش از یک مکان باشید و به جای چند دقیقه در چند ثانیه به مکانی برسید. برای گرگوری، مورد دوم زمانی که تصویری از یک خرس قطبی را با رنگین کمان ثبت کرد، بسیار مهم بود. زیرا بدون پهپاد او فرصت عکاسی به موقع از این صحنه را نداشت.

زندگی صمیمی خرس های قطبی

در سال 2020، پروژه او با خرس های قطبی در کار ویدئویی برای شرکت رسانه ای AviaEye که توسط گرگوس و پدرش تأسیس شده بود، نمایش داده شد. ویرایش ویدیو در جوایز پهپاد Siena

مقالات مرتبط:

امسال خیلی پر فراز و نشیب بود.

گرگوس پروژه ها و کمپ های متعددی در کانادا و بین المللی دارد. او در حال حاضر مشغول کار بر روی کتابی است که جزایر جنوبی اقیانوس آرام را مستند می کند، و همچنین پروژه دیگری با تمرکز بر زیبایی ناهموار قطب جنوب.

فکر نمی کنم کار من هرگز در قطب شمال و به خصوص در قطب شمال کانادا به پایان برسد. من به خاطر به اشتراک گذاشتن داستان های جوامع در شمال، مدیون خودم و این جوامع هستم.

زندگی صمیمی خرس های قطبی

برای دین کار این هنرمند جوان و حمایت از او صفحه اینستاگرام مارتین گرگوس را دنبال کنید.
[ad_2]

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما