ناسا بازگشت انسان به ماه را تا سال 2025 به تعویق انداخت – زومیت

[ad_1]

با به تعویق انداختن تاریخ بازگشت انسان به ماه، ناسا اکنون قصد دارد به جای سال 2024 با انسان در سال 2025 روی ماه فرود بیاید. ناسا پرونده های حقوقی اخیر در مورد قرارداد قمری و همچنین تغییرات در برخی از برنامه های خود و راه اندازی کووید 19 را مقصر می داند.

به گفته وارز، آژانس فضایی ایالات متحده قصد دارد با برنامه پرچمدار خود Artemis، انسان ها را به سطح ماه بازگرداند. به عنوان بخشی از این برنامه، ناسا امیدوار است بتواند اولین زن و اولین فرد رنگین پوست را در این دهه روی ماه فرود آورد و همچنین تلاش می کند راهی پایدار برای زندگی و کار بر روی سطح ماه بیابد.

آرتمیس بر مجموعه ای از وسایل نقلیه فضایی متکی است. با سیستم پرتاب فضایی (SLS)، موشک غول پیکر جدید ناسا در دهه گذشته با هدف فرستادن انسان به اعماق فضا در دست ساخت بوده است. فضانورد جدیدی به نام جبار به دور ماه می چرخد ​​و سپس با انتقال ماهواره به فضا بر روی ماه فرود می آید. در ماه آوریل، ناسا قراردادی به ارزش 9.2 میلیارد اسپیس ایکس برای ساخت نسخه ماهواره ای موشک غول پیکر خود برای فرود نرم انسان روی ماه منعقد کرد.

تاریخ فرود سال 2024 باقیمانده دولت ترامپ است. دولت سابق ایالات متحده برنامه آرتمیس را اختراع کرد و به ناسا دستور داد انسان ها را به ماه بازگرداند. در سال 2019، معاون رئیس جمهور مایک پنس از ناسا خواست تا جدول زمانی آرتمیس را سرعت بخشد و اولین انسان را در سال 2024 بر روی ماه فرود آورد. با این حال، بسیاری از کارشناسان توانایی ناسا برای رسیدن به این ضرب الاجل بلندپروازانه را زیر سوال بردند.

به عنوان مثال، سیستم موشکی پرتاب فضایی دائماً مادام العمر به تعویق می افتد. اولین پرواز این موشک برای سال 2017 برنامه ریزی شده بود. اما راه اندازی آن اکنون در فوریه 2022 (فوریه یا مارس 1400) انجام خواهد شد. در عین حال، بسیاری از فن‌آوری‌ها هنوز نیاز به توسعه برای رسیدن به فرود روی ماه دارند. به خصوص لباس های فضایی جدیدی که فضانوردان روی سطح ماه خواهند پوشید.

با وجود مشکلات، مدیریت ناسا بلافاصله پس از تاریخ فرود اولیه پس از روی کار آمدن دولت بایدن تسلیم نشد. بیل نلسونمدیر جدید آژانس فضایی در ژوئن گفت.[بازگشت به ماه] جاه طلبانه و چالش برانگیز است. اما مهلت آن تا سال 2024 است. با این حال، نلسون قول داد که برنامه آرتمیس تا قبل از پایان سال به روز شود. سرانجام، ناسا دیروز اذعان کرد که هدف 2024 قابل دستیابی نیست.

سیستم پرتاب فضایی و پرتاب فضاپیماهای بیرونی

تصویری هنری از موشک پرتاب فضایی ناسا و کپسول مسافربری اوریون بالای آن.

مناقشه ماه، که بخش مهمی از آوردن فضانوردان به سطح ماه است، رسیدن به ضرب الاجل 2024 را دشوار کرده است. برای ترویج رقابت و ارائه بیش از یک گزینه، ناسا در ابتدا انتظار داشت قرارداد ماهواره انسانی را به دو شرکت برون سپاری کند. اما پس از دریافت بودجه کمتر از حد انتظار از کنگره، ناسا تنها یک قرارداد به اسپیس ایکس اعطا کرد که باعث شد بلو آرجین ابتدا در دادگاه حسابرسی ایالات متحده و سپس در دادگاه فدرال شکایت کند.

ناسا می گوید این شکایات نقش کلیدی در به تاخیر انداختن بازگشت به ماه تا سال 2025 داشته است. زیرا مانع از همکاری آژانس فضایی و اسپیس ایکس در پروژه ماه شد. بیل نلسون دیروز در یک کنفرانس خبری گفت: «ما نزدیک به هفت ماه را در یک دعوی قضایی از دست دادیم که به ناچار اولین فرود انسان را تا سال 2025 به تعویق انداخت.

ناسا اکنون تاریخ پرتاب بزرگترین پرتاب آرتمیس را به تعویق انداخته است. به گفته ناسا، اولین پرتاب Artemis 1 در اوایل سال آینده انجام خواهد شد. در طول پرتاب، که اولین پرواز پرتاب بین ستاره‌ای این سیستم است، کپسول بدون سرنشین اوریون برای چندین هفته به ماه سفر خواهد کرد. این پرواز آزمایشی مهم برای نشان دادن ایمنی و توانایی فضاپیما برای حمل انسان است.

پرواز بزرگ بعدی، Artemis 2، شبیه به اولین پرتاب است، اما در حضور فضانوردان خواهد بود. ناسا اعلام کرده است که Artemis 2 تا می 2024 بهترین پرتاب نخواهد بود. آژانس فضایی ابتدا امیدوار بود در سال 2023 پرواز کند.

مقالات مرتبط:

سپس فرود ماه احتمالاً در حدود سال 2025 خواهد بود. ناسا همچنین اعلام کرد که این پهپاد می تواند قبل از فرود در اولین ماه فرود بیاید. با این حال، آژانس فضایی جزئیات یا نحوه انجام این پرواز را ارائه نکرد و دلیل آن عدم ارتباط بین خود و اسپیس ایکس در طول شکایت بود. در همین حال، اسپیس ایکس سخت در حال کار برای طراحی و ساخت نسخه های آزمایشی StarShip در محل پرتاب در بوکاچیکا، تگزاس است و به اولین پرتاب فضایی مداری نزدیک می شود.

علاوه بر بهبود برنامه‌ها، ناسا اعلام کرد که قیمت برخی از برنامه‌های آرتمیس، به‌ویژه کپسول‌های مسافربری Orion را به‌روزرسانی خواهد کرد. هزینه اولیه ساخت فضاپیما 7.6 میلیارد بود. اما اکنون ناسا می گوید که با پرتاب آرتمیس 1، این تعداد به 3.9 میلیارد خواهد رسید. ناسا همچنین اضافه کرد که هزینه ساخت سامانه پرتاب فضایی از حدود 1.9 میلیارد دلار در سال گذشته به 11 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت و پرتاب آرتمیس 1 تکمیل خواهد شد.

آژانس فضایی به تاخیرها و عوامل دیگری اشاره کرد که منجر به افزایش هزینه ها شد. علاوه بر شکایت Blue Argin در مورد خاتمه همکاری بین اسپیس ایکس و ناسا، نلسون استدلال کرد که دامنه پروژه Orion در طول زمان افزایش یافته و زنجیره تامین به دلیل کووید 19 مختل شده و تولید تحت تأثیر قرار گرفته است.

بودجه ناکافی کنگره نیز عامل دیگری است. سال گذشته، ناسا برای ساخت یک ماهواره انسانی در سال 2021، 2.3 میلیارد دلار درخواست کرد، اما تنها یک چهارم آن را دریافت کرد. علاوه بر بودجه، نلسون استدلال کرد که “هدف دولت ترامپ از فرود بر ماه انسان در سال 2024 بر اساس امکان سنجی فنی نبود.” با این حال، مشخص نیست که تاریخ جدید 2025 چقدر دستاورد خواهد داشت.

[ad_2]

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما