مقایسه هزینه های تعمیر و نگهداری خودروهای بلند مدت بنزینی و برقی

[ad_1]

تحقیقات جدید نشان می دهد که خودروهای برقی در دراز مدت بسیار ارزان تر از خودروهای بنزینی هستند. به عنوان مثال، برای یک دوره 36 ماهه، وسایل نقلیه الکتریکی به طور متوسط ​​514 دلار برای صاحبانشان هزینه دارند، در حالی که برای مدل های احتراق داخلی 749 دلار هزینه دارند.

اما در کوتاه مدت وضعیت کمی متفاوت است. طبق گزارش We Predict، دارندگان مدل های الکتریکی در ایالات متحده به طور متوسط ​​123 دلار در سه ماهه اول و 306 دلار در سال اول برای نگهداری خودروهای خود هزینه می کنند. میانگین قیمت مدل های احتراق داخلی برای همین مدت به ترتیب 53 و 189 دلار است.

با توجه به We Predict، تفاوت های قابل توجه در هزینه های بلند مدت وسایل نقلیه الکتریکی و احتراق داخلی عمدتا به هزینه های تعمیر و نگهداری مربوط می شود. به عنوان مثال، سه سال اول مالکیت برای مالک تنها 77 دلار برای نگهداری یک خودروی الکتریکی هزینه دارد، اما برای یک وسیله نقلیه احتراق داخلی 228 دلار است.

ما داده های پیش بینی را از 13 میلیون وسیله نقلیه با 400 مدل مختلف جمع آوری کردیم. در این مطالعه، محققان نتایج 65 میلیون خدمات را به دست آوردند که در آن بیش از 7.7 میلیارد دلار برای قطعات یدکی و 9.5 میلیارد دلار برای کار هزینه شده است. عوامل دیگری مانند تعمیرات غیرمنتظره، گارانتی و فراخوان، عیب یابی، به روز رسانی نرم افزار، گزینه های نصب شده در کارخانه و کمپین های خدمات نیز در نظر گرفته می شوند.

علاوه بر این، We Predict نتیجه می گیرد که هزینه های نگهداری خودرو در حال افزایش است. به عنوان مثال، در سه سال اول مالکیت مدل های 2018، خودروسازان به طور متوسط ​​731 دلار از مالکان دریافت می کنند که نسبت به مدل های 2016 افزایش 11 درصدی داشته است. همچنین هزینه تعمیرات 4 درصد و هزینه عملیات نگهداری و سرویس به ترتیب 11 و 35 درصد افزایش یافته است.

نکته جالب دیگر این است که طبق تحقیقات We Predict، هزینه تعمیر خودروهای الکتریکی در حال حاضر دو تا سه برابر بیشتر از مدل های بنزینی است. این امر به این دلیل است که تکنسین ها به طور کامل با مشکلات خودروهای برقی آشنا نیستند و زمان بیشتری برای رفع عیوب می دهند. انتظار می رود آموزش تکنسین های جدید و گسترش تجربیات آنها این شکاف را به تدریج کاهش دهد.

[ad_2]

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما