رمزهای سراشیبی

[ad_1]

با تضعیف بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین به پایین ترین سطح خود در هفته گذشته رسید. هفته گذشته بیت کوین بین 48000 تا 50000 دلار معامله می شد، در یک سقوط آنی 48000 دلار از دست داد و اکنون حدود 46000 دلار معامله می شود و 8 درصد از دارایی های خود را از دست می دهد. سایر ارزهای دیجیتال در بازار نیز کاهش یافتند. به عنوان مثال، کارنیکا 10 درصد و سولانا 12 درصد کاهش یافته است.

به گزارش دنیای اقتصاد، کاهش اخیر قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتال بسیاری از تحلیلگران را نسبت به روند کوتاه مدت این بازار با تردید مواجه کرده است. مهمترین عامل تأثیرگذار امروز، نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در 14 و 15 دسامبر است. بسیاری بر این باورند که فدرال رزرو قصد تسریع در خرید دارایی ها را دارد. این امر باعث شده تا بسیاری از معامله گران از دارایی های بی ثبات مانند سهام و ارزهای دیجیتال اجتناب کنند. صرافی QuinnBis در متنی که برای سرمایه‌گذاران شرکت ارسال کرد، گفت که سیاست‌های اتخاذ شده در هفته‌های آینده می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد. اتریوم خط روند صعودی کوتاه مدت خود را شکسته و معامله گران را ترسانده است و بسیاری انتظار کاهش بیشتر قیمت را دارند.

سرمایه ورودی به بازار دارایی دیجیتال نیز 52 درصد کاهش یافت. در هفته منتهی به 10 دسامبر، تنها 88 میلیون دلار سرمایه آزاد شد. در هفته گذشته حدود 4184 میلیون در بازار سرمایه گذاری شد. از این سرمایه 88 میلیون دلاری، حدود 52 میلیون دلار به بیت کوین رفته است. هفته گذشته، 145 میلیون دلار از 188 میلیون دلار ورودی سرمایه وارد بیت کوین شد.

در نشست روز چهارشنبه، فدرال رزرو سرانجام تصمیم خود برای افزایش نرخ بهره در سال آینده را تشریح خواهد کرد که می تواند تأثیر مستقیم و قابل توجهی بر تمام بازارهای مالی داشته باشد.

دوژکوین در جهت مخالف شنا می کند

در حالی که بیشتر توکن های بازار در حال کاهش هستند، DodgeQueen در جهت مخالف بازار حرکت می کند. این به خاطر توییتی است که الن ماسک، چهره مشهور این روزهای بازار ارزهای دیجیتال درباره دوج کوئین نوشته است. او در توییتر اعتراف کرد که تسلا به زودی قادر به خرید محصولات با DodgeQuin خواهد بود. این امر قیمت دوج کوین را به 20 سنت رساند.

خرید طلا از روسیه

به گزارش اسپوتنیک روسیه، بانک مرکزی روسیه در 9 ماه گذشته چهار تن طلا به شکل شمش و سکه خریداری کرده است. این نرخ از سال 2004 بی سابقه بوده است. این نشان می دهد که بسیاری از بانک های مرکزی انتظار تورم را برای سال آینده دارند.

چندی پیش گزارشی از بانک مرکزی ایرلند فاش کرد که این کشور پس از 12 سال طلا خریده است. آمارها نشان می دهد که این بانک در ماه های اخیر حدود 2 تن طلا خریداری کرده است که احتمالاً ریسک تورم را پوشش می دهد.

انتظارات تورمی بانک مرکزی برای سال آینده بسیار بالاست و برای کاهش ریسک تورم اقدام به خرید طلا کرده اند.

این خبر بسیار مهمی برای طلا است زیرا به تحلیلگران و مؤسسات مالی چشم انداز مثبت تری نسبت به طلا در سال آینده می دهد و تمایل آنها را برای خرید طلا برای پوشش ریسک خود افزایش می دهد که منجر به افزایش قیمت طلا می شود.

[ad_2]

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما