جوانان محافظه کار از اجرای پدرخوانده ناامید هستند؟هفته گذشته برخی اصولگرایان در شبکه های اجتماعی بر خلاف نظری که قبلا دیده بودیم نوشتند که «مذاکره مستقیم با آمریکا» ممکن است به نفع مردم ایران باشد. همان راهبردی که تا نیم سال پیش از سوی اصلاح طلبان به ویژه دولت روحانی و با مخالفت اصولگرایان اتخاذ شد و طیف تندروتر این جریان سیاسی با ادبیات رادیکال این گزینه را «معامله با ترور حاج قاسم» نامیدند. ” و اصلا نگرفتم

به گزارش اتمد، در این شرایط حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه و برخی از چهره های تاثیرگذار جریان اصولگرا در مصاحبه ها و واکنش هایی در شبکه های اجتماعی از مزایا و ضرورت مذاکره با آمریکا مانند علی مطری معاون پیشین صحبت کردند. سخنران پدیده ای خوشایند که مقامات دولتی بالاخره به مذاکره مستقیم با آمریکا رسیده اند و منافع مردم را بر ژست انقلابی ترجیح داده اند. آنچه باقی می ماند این است که چه کسی مسئول خسارات مالی و جانی ناشی از این تاخیر به ملت است؟

نگران دیپلماسی حکومت انقلابی

اما به موازات این انتقادات، گروهی از اصولگرایان به شدت از حامیان مذاکره انتقاد کردند و حتی خواستار خطاب به مدیران وزارت امور خارجه از مجلس انقلاب شدند و روزنامه «کوهن» در سرمقاله خود به برخی از این ایرادات پاسخ داد. آقایان امیرعبداللهیان و شیمخانی چرا و در چه تحلیل منطقی و قابل قبولی از احتمال مذاکره مستقیم با آمریکا صحبت می کنید؟! شناخته شده در رجامی و تحریم های دیگر مانند عیسی، سیصدا، ویزا، کتزا و غیره. پس مذاکره مستقیم برای چیست و چه چیزی لازم است؟!

می توان گفت نظر آمریکا را هم باید در نظر گرفت، آیا نباید گفت که آقای امیر عبدالهیان می گوید «طرف آمریکایی قبلاً پیشنهادات خود را در زمینه مسائل فنی به صورت غیر کاغذی به ایران ارائه کرده است؟ “پس شما فکر می کنید آمریکا ؛!”

اما اظهار نظر اصولگرایان در شبکه های اجتماعی، سمینارها و مساجد و به عبارتی وقتی قعر جامعه اصولگرا را در نظر بگیریم متوجه می شویم که نارضایتی از این رویکرد و مذاکرات ضد دیپلماتیک بسیار زیاد است. یکی از این جوان اصولگرا در صفحه اینستاگرام خود نوشت که در تمام سال‌هایی که دولت روحانی بر سر کار است، به این باور رسیده‌ایم که مذاکره خیانت به کشور است و حالا دولتی که همین راه را می‌رود، آمده است. قدرت. ایده آل ها

همچنین یکی از این کاربران در حساب کاربری خود در توییتر با بازنشر برخی از سخنان رهبر معظم انقلاب نوشت که «تلخ ماجرا» بخشی است که «این عدم عبرت و مخالفت با رهبری است. از اصلاح طلبان نشأت نمی گیرد، بر خود؛ نتیجه ای که رهبری فرمودند ضرر محض است، اکنون وسیله ای برای بیان ایده تجدید مذاکره با آمریکا و توافق جدید شده است!

این کاربر که منتسب به طیف به اصطلاح ارزشی است، از آب شدن یخ مسئولان و مسئولان نیز نوشت و ادامه داد: الان زمزمه مذاکره به گوش می رسد نه با اروپا; که این بار با خود آمریکا بالا می رود. یک روز این زمزمه ها از دهان ظریف بیرون آمد و امروز…؟!» کاربر در ادامه نوشت: «واکنش انقلابیون به ظریف این بود که مذاکره با قاتل حاج قاسم و علیه رهبری، پدرگرایی اشتباه است. با یونایتد دولت ها و ممنوعیت رهبری و دفاع فراموش شده «کیان، دولت انقلابی، خطوط قرمز رهبری را ترجیح داده و سازمان ها به جای نقد ماجرا، ماجرا را توجیه می کنند».

کاربر دیگری نیز نوشت: ما به رئیس جمهوری رای ندادیم که اشتباهات دوران بوروکراسی را با برچسب انقلابی تکرار کند! مذاکره مستقیم با آمریکا در شرایط تحریم برخلاف نهی صریح ائمه انقلاب و تحمیل مجدد رهبری آن؛ یعنی تکرار حماقت دولت قبل!

زنان در ورزشگاه؛ بدنه اصولگرایان ناراضی!

انشعاب جناح راست در اعتراضات و نارضایتی هایی مانند آنچه قبلا ذکر شد، در مذاکره با آمریکا کافی نبود و بسیاری از اصولگرایان نیز در روزهای اخیر به حضور زنان در ورزشگاه اعتراض کردند که از آن ناراضی بودند.

ویولا لونی، رئیس مجمع عمومی صنفی معلمان در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی نوشت که با توجه به مقاومت ما در دفاع از ارزش‌ها، انتظار می‌رود ضمن جلوگیری از اجرای این تصمیم، بخش‌های مختلف دولت به حاشیه رانده شوند. ، شما نمی توانید

جالب اینجاست که بسیاری از کاربران ارزشی که معمولاً در شکل موج‌های فضای مجازی با هم کار می‌کنند، آنقدر از این نامه انتقاد کردند که یکی از کاربران شاخص ارزش در بسیاری از طوفان‌های توییتر، لینک‌های سایبری را هدایت می‌کند و می‌نویسد: «نامه برای امرار معاش؟ برای بازار سهام؟ برای فرهنگ؟ برای اقتصاد؟ برای روحانیون فاسد؟ نه؛ هیچکس! “حوزه علمیه کوم نامه ای نوشت و در آن از آقای رئیسی خواست که از ورود زنان به استادیوم جلوگیری کند!”

عقب نشینی کرد و دوباره عقب نشینی کرد

دولت ریسی در مخالفت با حضور زنان در ورزشگاه و مذاکره با آمریکا از مواضعی که در گذشته به آن اشاره کردیم کناره گیری کرده است، این در حالی است که برخی اصولگرایان معتقدند ابراهیم ریسی در رسیدگی به پرونده های فساد قدری کند شده است. و حتی در برخی موارد عقب نشینی کرد. .

در شرایطی که به نظر می رسد بدنه اصلاح طلب جامعه از دولت حسن روحانی به دلیل عمل نکردن به وعده هایی مانند رفع حصر، بهبود وضعیت زنان و رفع تحریم ها بیش از پیش ناامید می شود، جامعه بهم ریخته اصولگرا نیز همین مسیر را طی می کند و هنوز شش ماه به پایان آن فرصت دارد. . این دولت به دلیل عدم رضایت از برخی تصمیمات و مواضع دولت ریاست جمهوری، موضع انتقادی اتخاذ نکرده است. نقدهایی که در لایه های سیاسی تر جریان به چشم می خورد.

بنابراین اگر جوانان همکار و غیره در فراکسیون اصلاحات به عنوان احزاب رادیکال تر به دلیل اعتقاد به آرمان های جدی اصلاح طلبی از برخی احزاب فاصله گرفته اند و حتی به انتخابات و لیست های انتخاباتی این احزاب نگاه نکرده اند. برخی از جوانان اصولگرا از جمله قوس عدالت خواهان نیز به نوعی همین مسیر را طی می کنند و شاید در این زمینه بتوان مخالفت آنها با برکناری صدرالساداتی را بررسی کرد.

یکی از این جوانان در مقایسه رفتار پناهیان و صدر الساداتی می نویسد: «صدر الساداتی منتقد شرایط کنونی و اغلب منتقد تندرو بود.» این به ساختار، نقاط قوت و ضعف آن بستگی ندارد. . ساختار را شامل نمی شود.”

کاربر دیگری در موضعی نسبتاً مشابه صدر الساداتی می نویسد: او را با عدالت خواهان یکی دانستند. کفش هایش را پوشید و در شهر قدم زد. ما به دنبال حل مشکلات مردم و انعکاس آن در رسانه ها هستیم.»

حکومت انقلابی؛ 6 ماه پس از تشکیل!

دولت ابراهیم رییسی تا چند روز دیگر 6 ماهه می شود و یک هفته دیگر پس از پایان 6 ماهه دولت انقلابی، دومین سالگرد انتخابات برگزار می شود که زمینه ساز تشکیل دولت شد. مجلس انقلاب. اما به نظر می رسد در شرایطی که دولت یکدست و مسئولان از همین جریان سیاسی هستند، حامیان کف خیابان و بدنه این جریان سیاسی مثل همیشه راضی به ناکارآمدی و پشت پا زدن نیستند. بزرگان اصولگرا

این در حالی است که برخی تحلیلگران معتقدند توافق با کشورهای جهان و کاهش قیمت دلار و تورم، گروه های بیشتری را به حامیان دولتی و حامیان رئیس جمهور اضافه می کند. اما از دست دادن بدنه ای که همواره با اصولگرایان حضور پررنگ در بسیج و سمینارها همراه بود، بنیان جریان اصولگرا را به شدت تهدید کرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم