بودجه 1401 معقول است / کسری بودجه در سال آینده کمتر خواهد شد

[ad_1]

در رفتن صبح امروز یکشنبه، رئیس جمهور ابراهیم رئیسی در بحرین، لایحه بودجه 1401 را بر اساس جدول به پارلمان ارائه کرد. بودجه سال 1401سهم فروش نفت در سال جاری با 9 درصد افزایش از 349 هزار میلیارد تومان به 389 هزار میلیارد تومان رسیده است و این در حالی است که 526 هزار میلیارد تومان برای درآمد مالیاتی در نظر گرفته شده است که این رقم در سال گذشته 325 میلیارد بوده است. بودجه. یعنی هزار میلیارد تومان و 61 درصد افزایش.

به گفته فرارو، پیش‌بینی می‌شود صادرات روزانه 1.2 میلیون بشکه نفت با نرخ 60 بشکه در هر بشکه در بودجه سال آینده به 2323000 بشکه در هر بشکه برسد. همچنین در بودجه سال آینده پیش بینی می شود تعداد قابل توجهی از صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی بازپرداخت شود که مجموع آن به حدود 200 هزار میلیارد تومان می رسد.

با این حال، دولت برای سال آینده تصمیم گرفته است ارز 4200 تومان به استثنای دارو و گندم، از سوی دیگر منابع دریافتی پس از حذف 4200 تومان به صورت یارانه نقدی در اختیار مردم قرار می گیرد که دولت ممکن است 150 هزار تومان و 250 هزار تومان به یارانه نقدی اضافه کند. . .

همچنین حداقل حقوق پیشنهادی برای سال 1401 با 29 درصد افزایش از 3.5 میلیون تومان به 4.5 میلیون تومان رسیده است.

بودجه 1401;  از افزایش متوسط ​​10 درصدی حقوق کارمندان تا کمک بلاعوض 150 هزار تومانیدولت سعی کرده انضباط مالی را در بودجه حفظ کند
وحید شقاقی کارشناس اقتصاد شهری است گفتگوی فرعون وی با اشاره به اینکه بودجه سال آینده با فرض افزایش متوسط ​​10 درصدی حقوق کارکنان بسته شده است، گفت: در این زمینه کسری بودجه دولت در سال جاری حدود 400 هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: بازپرداخت هزینه های خود در بودجه امسال به دولت این امکان را داد که سقف 135 هزار میلیارد تومانی را صادر کند و برای تامین بودجه خود از سوی دیگر بودجه سال آینده باعث افزایش درآمد فروش نفت شده است بنابراین امسال این رقم 349 است. هزار میلیارد تومان.

شقاقی گفت: همچنین درآمد مالیاتی نیز حدود 520 هزار میلیارد تومان تعیین شده است در حالی که در بودجه امسال این رقم 325 هزار میلیارد تومان است. در این راستا به نظر من درآمد مالیاتی سال آینده و ارقام فروش نفت است. واقع بینانه و منطقی و قابل تحقق است.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه فروش اوراق بدهی طی سال آینده کاهش یافته است، افزود: این منبع درآمدی در سال آینده به 88 هزار میلیارد تومان کاهش یافته است که تاکنون حدود یک میلیون تومان از درآمد دولت تثبیت شده است. همچنین قرار است رقم تا سقف 1372 هزار میلیارد تومانی از طریق ایجاد دارایی های دولت و فروش دارایی های اضافی دولت در دسترس قرار گیرد، بنابراین احتمال می رود کسری بودجه سال آینده بسیار کمتر از امسال باشد.

وی افزود: از سوی دیگر با توجه به ادامه مذاکرات هسته ای در وین به نظر می رسد در نهایت توافقی حاصل شود که در صورت بروز چنین مشکلی قطعا فروش نفت ایران از یک میلیون و 200 هزار بشکه فراتر خواهد رفت و فروش نفت می تواند بالاتر از حد انتظار باشد. در بودجه، بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند قیمت نفت در سال آینده به 70 دلار افزایش یابد.

این کارشناس اقتصادی درباره خروج ارز 4200 تومانی در سال آینده گفت: قرار است ارز دارویی و گندم حفظ شود و 5 قلم دیگر که امروز ارز 4200 تومانی منتشر شد از این چرخه خارج می شود و دیگران می توانند از نظر معیشتی کمک کنند.

[ad_2]

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما