به روز رسانی زنده: تنش در مرز لهستان بحران در شرق اروپا را تشدید می کند

[ad_1]

تصویراعضای یک خانواده کرد در عراق روز سه شنبه برای گشت مرزی در جنگلی در سمت لهستان در مرز بلاروس توقف کردند.
اعتبار …Wojtek Radwanski / آژانس فرانس پرس – گتی ایماژ

با تشدید تنش ها در مرز لهستان و بلاروس در روز چهارشنبه، رهبران اروپایی با وجود اختلاف طولانی مدت بر سر روابط بین بروکسل و ورشو، با دولت لهستان همبستگی کردند.

موانع در برابر حصار سیم تیغی که با عجله در مرز شرقی لهستان برپا شده است، ماه هاست که برپا شده است، اما در روزهای اخیر تعداد مهاجرانی که از مینسک از مرز عبور می کنند از ده ها نفر به هزاران نفر رسیده است.

رئیس شورای اروپا، چارلز میچل، به همراه نخست وزیر متیوس موراویکی، برخاستند و تلاش های دو رهبر برای استفاده از انسان به عنوان سلاح را محکوم کردند.

آقای میچل در یک کنفرانس خبری در ورشو گفت: لهستان با یک بحران جدی مواجه است که ما آن را جدی می‌گیریم و باید اتحاد و همبستگی کل اتحادیه اروپا را تجربه کنیم. این یک حمله ترکیبی، یک حمله وحشیانه، یک حمله خشونت آمیز و یک حمله شرم آور است.»

مقامات غربی می گویند، رئیس جمهور بلاروس، الکساندر جی. لوکاشنکو به هزاران پناهجوی خاورمیانه اجازه می دهد تا به کشور خود پرواز کنند و سپس آنها را به غرب به لهستان، لیتوانی و لتونی ببرد.

او می گوید که شری. لوکاشنکو در حال انتقام از تحریم های اعمال شده پس از پیروزی مورد مناقشه او در انتخابات 2020 است.

میچل گفت که برای حل بحران، بلوک به دنبال «ابتکارات سیاسی جدی» با هدف کشورهای مبدأ و همچنین کشورهای در حال گذار است.

میچل همچنین به امکان تایید شرکت های هواپیمایی که در انتقال افراد به مینسک نقش دارند اشاره کرد.

قرار است وزرای خارجه 27 کشور اتحادیه در نشست روز دوشنبه درباره اعمال تحریم های بیشتر علیه مقامات بلاروس گفتگو کنند.

میچل در واکنش به اظهارات قبلی مقامات اتحادیه اروپا همچنین گفت که این اتحادیه امکان تامین مالی دیوار مرزی از بودجه اتحادیه اروپا را بررسی خواهد کرد.

اما لهستان که حدود 17000 سرباز را برای ایستادن اعزام کرده است، همچنان مسکو را به هدایت این تلاش ها متهم می کند.

وی گفت: “لوکاشنکو مجری حمله اخیر است، اما حامی این حمله وجود دارد که در مسکو پیدا خواهد شد و این حامی، رئیس جمهور پوتین است.” موراویکی این اظهارات را در یک مناظره اضطراری روز سه شنبه در پارلمان لهستان بیان کرد.

ماریا وی، سخنگوی وزارت خارجه روسیه. زاخارووا اتهامات روسیه در پشت بحران در لهستان را “فراتر از همه محدودیت ها و قوانین ممکن” خواند.

هزاران نفر از آغاز زمستان سخت در مرز گیر افتاده اند و هیچ نشانه ای از کاهش تنش در روز چهارشنبه وجود ندارد. مقامات لهستانی می گویند که تاکنون هشت نفر در مرز کشته شده اند.

با این حال، تخمین تعداد مهاجران در مرز دشوار است، زیرا مقامات لهستانی خبرنگاران و گروه های بشردوستانه و مدافع را از ورود به منطقه منع کرده اند.

ماریوش بلازاک، وزیر دفاع لهستان، از آنجایی که بزرگترین گروه مهاجران در خارج از شهر کوزانیکا بیالوستکا متمرکز شده‌اند، گفت نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد آنها در چندین مکان برای آزمایش مرز پراکنده شده‌اند.

آقای Blazzak گفت که به جای یک گروه بزرگ، اکنون “گروه های کوچک، هرچند متعدد، به صورت موازی به مرز لهستان حمله می کنند.”

آقای بلزاک صبح چهارشنبه به رادیو پولسکی گفت: «این شب آرامی نبود، در واقع چندین تلاش برای شکستن مرز لهستان صورت گرفت. اما او گفت که بر اساس گزارش‌های ارتش و مرزبانی، افرادی که عبور کرده‌اند اکنون بازداشت شده‌اند.

اعتبار …اینتس کالینز / رویترز

تابستان امسال، در حالی که بیش از 100 مهاجر از بلاروس از مرز بلاروس به کشور کوچک بالتیک لیتوانی عبور کردند، دولت لیتوانی به دنبال کاهش جریان افرادی بود که به عنوان “سلاح های ترکیبی” علیه اتحادیه اروپا استفاده می شوند. .

مقامات یک حصار ساختند، و در لیتوانی، قانونگذاران – که اعضای اتحادیه اروپا هستند – روند رسیدگی سریع به پناهندگی قانونی را برای تسریع و اخراج مهاجران و بازداشت آنها تا شش ماه بدون حکم دادگاه تصویب کردند.

اما از آنجایی که تعداد مهاجرانی که در هفته‌های اخیر به لیتوانی می‌رسند افزایش یافته است، مقامات محدودیت‌ها را تشدید کرده‌اند و پارلمان به تشدید وضعیت اضطراری رای داده است – بزرگترین چنین دستوری از زمان اعلام استقلال این کشور در سال 1990 و شکستن آن. آزاد از خاک شوروی.

طبق قانون جدید که از روز چهارشنبه اجرایی شد، مهاجران از لیتوانی اجازه ندارند بدون تماس با مقامات این کشور به صورت مکتوب یا تلفنی با کسی ارتباط برقرار کنند.

این اقدام مرز بلاروس را پوشش می‌دهد و مایل‌ها در داخل شرق لیتوانی گسترش یافته است. همچنین شامل تسهیلات اسکان مهاجران در سراسر کشور می شود.

تردد وسایل نقلیه در شعاع سه مایلی مرز بدون اجازه مرزبانان ممنوع است و دسترسی برای شهروندان فاقد ساکنان محلی و صاحبان اموال محدود است.

اینگریدا سیمونیت نخست وزیر این هفته گفت: «وضعیت اضطراری ابزاری است که هرگز در عملکرد کشور مستقل ما استفاده نشده است». او گفت که تصمیم برای تمدید این اقدام ظرف یک ماه بررسی خواهد شد.

اعتبار …آندری استسیویچ / بلتا، از طریق آسوشیتدپرس

رئیس جمهور بلاروس الکساندر جی. مقامات اتحادیه اروپا می گویند که لوکاشنکو در حال تجزیه و تحلیل ترافیک هوایی در مینسک، پایتخت بلاروس، به عنوان شواهد احتمالی است که نشان می دهد او به طور موثر بر جریان مهاجران به کشورهای اتحادیه اروپا تأثیر می گذارد.

برنامه فرودگاه مینسک که از 31 اکتبر اجرایی می شود، حداقل 47 پرواز برنامه ریزی شده در هفته از مقاصدی در خاورمیانه را نشان می دهد که طبق برنامه قبلی آن بیش از 23 پرواز در هفته نیست. پروازهای اضافی شامل یک مسیر روزانه جدید از دمشق در ایرباس A320 است که توسط خطوط هوایی سوریه چم وینگز اداره می شود.

آژانس های مسافرتی در اقلیم کردستان عراق، که مهاجران زیادی از آنجا آمده اند، بسته هایی را ارائه می دهند که شامل ویزای بلاروس و بلیط هواپیما حدود 3000 دلار از طریق ترکیه یا امارات متحده عربی است.

پیتر استانو، سخنگوی شعبه اجرایی اتحادیه اروپا، گفت که مقامات پروازهای حدود دوجین کشور حامل مهاجران به مینسک از جمله مراکش، سوریه، آفریقای جنوبی، سومالی، هند، سریلانکا، الجزایر، لیبی و یمن را زیر نظر دارند. یالوا یوهانسون، کمیسر امور داخلی اروپا گفت که اتحادیه اروپا در حال افزایش “تماسات با کشورهای شریک” برای جلوگیری از ورود مهاجران به بلاروس است.

او در توییتر خود نوشت: «اولویت فوری ما قطع عرضه به فرودگاه مینسک است.

از زمان سرکوب تقلب در انتخابات در سال گذشته، شری. درگیری اتحادیه اروپا با لوکاشنکو در حال تشدید است. آقای لوکاشنکو مدعی است که غرب با حمایت از مخالفان در تلاش است تا او را سرنگون کند و او را دستگیر کرده است. هزاران مخالف و روزنامه نگار که بسیاری از آنها کشور را ترک می کنند.

اعتبار …مارکوس شرایبر / آسوشیتدپرس

مسکو – آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز چهارشنبه با ولادیمیر وی. سخنگوی پوتین گفت: پوتین از متحد نزدیک روسیه بلاروس خواست تا اقدامات “غیرانسانی و غیرقابل قبول” در مرز لهستان را متوقف کند.

آقای پوتین به خانم مرکل گفت که کرملین اعلام کرده است که نمی تواند این کار را انجام دهد.

کرملین در بیانیه‌ای در تشریح تماس تلفنی خانم مرکل، پایتخت بلاروس، گفت: رئیس‌جمهور روسیه پیشنهاد کرد که موضوعات مطرح شده باید مستقیماً با نمایندگان کشورهای اتحادیه اروپا از جمله مینسک مورد بحث قرار گیرد.

برلین و مسکو در تماس های تلفنی خانم مرکل با آقای پوتین به صراحت اعلام کرده اند که الکساندر جی. چگونه لوکاشنکو، مرد قدرتمند بلاروس که سال گذشته به شدت علیه آنها شورش کرد، محکم پشت آنها ایستاده است.

مقامات اروپایی می گویند کرملین در تلاش است تا مزیت متحدان خود را در این بحران افزایش دهد و از غرب می خواهد که مستقیماً با آقای لوکاشنکو در مورد بحران مهاجرتی که آقای لوکاشنکو برای فشار بر اروپا ایجاد کرده است صحبت کند.

سرگئی ولادیمیر پوتین وزیر امور خارجه روسیه گفت: بلاروس بارها پیشنهاد حل این مسائل را از طریق رایزنی و مذاکره مطابق با قوانین بین المللی داده است. لاوروف در کنفرانس خبری با همتای بلاروسی خود در مسکو گفت. .

در نمایش همبستگی دیگری، دو بمب افکن دوربرد روسی Tu-22M3 با قابلیت حمل اتمی روز چهارشنبه بر فراز مرز بلاروس با لهستان و لیتوانی پرواز کردند. وزارت دفاع بلاروس گفته است که گشت زنی هوایی متحدین در مرزهای غربی این کشور با در نظر گرفتن “وضعیت هوایی و زمینی” یک اتفاق عادی خواهد بود.

اما مقامات بلاروس اصرار داشتند که این تقصیر آنها نبوده است. ولادیمیر مکی، وزیر امور خارجه، سرکوب هزاران سرباز لهستان را «علیه زنان و کودکان گریان و ممانعت از دسترسی آنها به اروپا» محکوم کرد.

آقای مک کی گفت: «این نقض تمام قوانین است. با لاوروف گفت. ادعاهایی مبنی بر اینکه ادعا می شود بلاروس این جریان ها را سازماندهی می کند کاملاً بی اساس است.

[ad_2]

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاه