به‌روزرسانی‌های زنده کووید: سنگاپور به مراقبت رایگان برای افراد «واکسینه نشده» پایان می‌دهد

[ad_1]

تصویرانجام آزمایش‌های آنتی ژن سریع در سنگاپور در ماه سپتامبر، جایی که موارد جدی کووید در بیمارستان‌های این شهر در حال آزمایش هستند.
اعتبار …ادگار سو / رویترز

وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که سنگاپور دیگر هزینه های درمانی بیماران کووید-19 را که واجد شرایط واکسینه شدن در برابر ویروس هستند اما ترجیح می دهند این کار را انجام ندهند، پوشش نخواهد داد.

این وزارتخانه روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از هشتم دسامبر، هزینه‌گیری از بیماران واکسینه نشده را طبق اولویت بیماران کووید-19 آغاز می‌کنیم». به گفته این سازمان، افرادی که واجد شرایط این شوت ها نیستند، از جمله کودکان زیر 12 سال و افرادی با شرایط پزشکی خاص، از قوانین مستثنی خواهند شد.

این وزارتخانه گفت که در این اطلاعیه آمده است که تعداد موارد جدی، عمدتاً در میان افراد غیر واکسینه شده، تثبیت شده است اما زیاد است. جانیل پوتوچری، وزیر ارشد ایالتی در یک کنفرانس خبری گفت از حدود 280 واحد مراقبت های ویژه برای بیماران کووید، 134 واحد اشغال شده و اکثر آنها واکسینه نشده اند.

او گفت: «ما باید به تلاش ادامه دهیم تا این تعداد تا حد امکان پایین بماند، زیرا کارکنان مراقبت‌های بهداشتی تحت فشار هستند.»

سنگاپور بیش از 80 درصد جمعیت خود را واکسینه کرده است و از سایر کشورها پیشی گرفته است. اما ادامه تعداد موارد جدی فشار زیادی بر سیستم مراقبت های بهداشتی سنگاپور وارد کرده است که مقامات می گویند ظرفیت کل بیمارستان را تا پایان ماه از 2500 به 4000 تخت بیمارستانی افزایش خواهند داد.

پوتوچری گفت: اکثر بیماران کووید از بیماری‌های جدی رنج می‌برند و نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند، این افراد افراد بالای 60 سال هستند. به گفته وزارت بهداشت، حداقل 6 درصد از مردم سنگاپور و بالاتر هنوز واکسن تزریق نکرده اند.

اونگ یه کونگ وزیر بهداشت در یک کنفرانس خبری گفت: “اگر واجد شرایط هستید، ما باید این سیگنال مهم را ارسال کنیم تا از همه درخواست کنیم واکسینه شوند.”

همچنین بیان می‌کند که بیمارانی که واکسینه نشده‌اند می‌توانند از سایر گزینه‌های تامین مالی مراقبت‌های بهداشتی برای پرداخت صورت‌حساب‌های خود مانند کمک‌های بلاعوض دولتی و بیمه خصوصی استفاده کنند. آقای اونگ گفت، حتی برای کسانی که واکسینه نشده‌اند، این صورت‌حساب “هنوز حمایت و یارانه بالایی خواهد داشت.”

وزارت بهداشت سنگاپور گفت: سنگاپور تا 31 دسامبر به پوشش بیماران نیمه واکسینه شده ادامه خواهد داد تا به آنها فرصت داده شود تا واکسن دوم خود را انجام دهند.

برای تشویق واکسیناسیون، مقامات گفتند که از روز چهارشنبه به پنج فرد کاملاً واکسینه شده از هر خانواده اجازه می‌دهند تا با هم در یک رستوران غذا بخورند، بیش از این دو نفر که در حال حاضر مجاز هستند.

اعتبار …نوشته ملانی وانگ، آسوشیتدپرس

خانواده و دوستان او می گویند اولین فرد شناخته شده ای که به دلیل مستندسازی بحران کروناویروس در چین تحت پیگرد قانونی قرار گرفت، در زندان شانگهای به شدت بیمار است و در صورت عدم درمان ممکن است بمیرد – افشاگری که تلاش ها برای سفید کردن رفتارهای اولیه چین را دوباره روشن کرده است. اپیدمی.

روز دوشنبه، وزارت خارجه آمریکا از دولت چین خواست فورا ژانگ ژان را آزاد کند. دیده بان حقوق بشر نیز همین را خواسته است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: «ما بارها نگرانی‌های جدی خود را در مورد ماهیت کنترل نشده بازداشت وی و بدرفتاری‌هایی که در این مدت با او انجام شده است، ابراز کرده‌ایم.

چین به شدت برای ساکت کردن هر منتقدی نسبت به واکنش اولیه ویروس کرونا، زمانی که شیوع ویروس را کاهش داد و افشاگر را مجازات کرد، کار کرده است. با تمرکز بر موفقیت دومی در گنجاندن موارد جدید، روایت پیروزمندانه و ملی گرایانه برتری چین را ترویج کرده است.

خانم ژانگ، 38 ساله، یکی از چندین شهروند روزنامه‌نگار خودخوانده بود که در اوایل سال گذشته به ووهان، جایی که ویروس کرونا برای اولین بار در آنجا ظاهر شد، سفر کرد. هرج و مرج فوران اولیه و به دنبال آن کنترل شدید دولت بر اطلاعات، دانستن آنچه در ووهان در حال رخ دادن است را برای خارجی‌ها دشوار کرد، به طوری که شهروندان روزنامه‌نگار فیلم‌ها و پست‌های وبلاگی را در رسانه‌های اجتماعی منتشر کردند تا ببینند چه چیزی می‌بینند.

خانم ژانگ از یک بیمارستان بازدید کرد و در آنجا از تخت ها و یک قبرستان در راهرو فیلم گرفت. او با ساکنان خیابان در مورد نگرانی های معیشتی آنها مصاحبه کرد و از آنها پرسید که واکنش دولت را چگونه می بینند.

در می 2020، پس از چندین ماه اعزام، او ناپدید شد. بعداً به خانواده او گفته شد که او دستگیر شده و به “ایجاد درگیری و مشکل” متهم شده است که مقامات چینی از آن برای ساکت کردن منتقدان استفاده می کنند. در ماه دسامبر، او به چهار سال زندان محکوم شد.

وکلای او گفتند که خانم ژانگ اندکی پس از دستگیری دست به اعتصاب غذا زد. یکی از وکلای او، ژانگ کیکه، سال گذشته گفت که دستان او در یکی از ملاقات هایش بسته شده بود. او به او گفت که باید از بیرون کشیدن اجباری لوله‌ها برای تغذیه جلوگیری کند.

به گفته دوستان و فعالان حقوق، خانم ژانگ پس از محاکمه همچنان از اکثر غذاها خودداری کرده است. در تابستان او برای مدت کوتاهی در بیمارستان بستری شد. سلامتی او به طور پیوسته رو به کاهش است: خانم ژانگ، که 5 فوت تا 10 سال سن دارد و در یک زمان حدود 165 پوند وزن داشت، در ماه اکتبر مشخص شد که وزنش کمتر از 90 پوند است. پست توییتر ماه گذشته، برادرش ژانگ خو.

او در پست جداگانه‌ای نوشت: «فکر می‌کنم او احتمالاً عمر زیادی نخواهد داشت.

بلافاصله نمی‌توان با آقای ژانگ برای اظهار نظر تماس گرفت، اما دوستان خانم ژانگ تأیید کردند که او یک حساب توییتر دارد.

آقای ژانگ به اشتراک گذاشته شده است عکس خواهرش حدوداً 6 یا 7 ساله در حال رقصیدن روی تخت در خانه. گفت: «هرگز پاکتر از او ندیدم» یا مصمم‌تر ندیدم.

اعتبار …لیزا راتکه / آسوشیتدپرس

کولچستر، Vt. مقامات کالج در اینجا مهمانی های هالووین را مسئول شیوع کووید می دانند که هفته گذشته شاهد رکورد تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالت ورمونت بود.

ویروس در ورمونت در حال افزایش است زیرا افراد بیشتری در داخل آن جمع می شوند تا از هوای سرد جلوگیری کنند. کارشناسان هشدار می دهند که تجمعات تعطیلات می تواند منجر به موارد بیشتر در زمستان در این زمستان شود.

براساس پایگاه داده نیویورک تایمز، در دو هفته گذشته موارد جدید روزانه 51 درصد افزایش داشته است. بستری شدن در بیمارستان نیز در حال افزایش است و با نزدیک شدن به فصل زمستان نگرانی هایی را در مورد ظرفیت بیمارستان های ایالتی ایجاد می کند.

به گفته دانشگاه جان هاپکینز، ورمونت نسبت به اکثر ایالت ها در حال آزمایش کووید است. هفته گذشته، فرماندار جمهوری‌خواه آن، فیل اسکات، در بیانیه‌ای گفت که از آنجایی که آزمون رشد کرد و نرخ مثبت بودن ایالت تقریباً ثابت باقی ماند، ورمونترها باید تمام اقدامات احتیاطی ممکن را انجام دهند. او همچنین هشدار داد که اگر تعداد موارد بالا بماند، “استرس قابل توجهی” بر بیمارستان های دولتی خواهد بود.

بر اساس داشبورد کووید-19 کالج در کالج سنت مایکل، یک مدرسه هنر لیبرال در شمال برلینگتون، این هفته و هفته گذشته، تست ویروس 77 دانش آموز مثبت شد. در نامه ای به مدرسه، رئیس کالج، لورن استریت، گفت که مهمانی های هالووین باعث شیوع این بیماری شده است.

او روز یکشنبه در نامه‌ای گفت: «ما به عنوان جامعه‌ای که در آن مهمانی‌های هالووین متعددی برگزار می‌شد که در آن‌ها دانش‌آموزان نقاب بردار بودند و در تماس نزدیک بودند، واقعاً خوب عمل می‌کردیم.

طبق داشبورد، قبل از افزایش پس از هالووین، کالج 11 مورد را بین 27 اوت تا 22 اکتبر گزارش کرده است. سنت مایکل حدود 1700 دانش آموز دارد.

خانم استریت روز جمعه در نامه‌ای گفت: «در چنین شرایطی قرار گرفتن پس از چنین ترم مدیریت‌شده بسیار ناراحت‌کننده است. “همه باید انتخاب های عاقلانه ای داشته باشند.”

کالج «جمعیت‌های اجتماعی دانشجویی فردی» را از طریق روز شکرگزاری در روز یکشنبه به حالت تعلیق درآورد و از دانشجویان خواست که سفرهای خارج از دانشگاه را محدود کنند. این مدرسه در روز جمعه در زمان شیوع این بیماری، کلاس های خود را به صورت آنلاین منتقل کرد، اما خانم استریت گفت کلاس های انفرادی این هفته ادامه خواهد داشت.

بر اساس پایگاه داده نیویورک تایمز، ورمونت دارای بالاترین میزان واکسیناسیون در کشور است، اما شیوع بیماری در سنت مایکل جدیدترین مورد شناسایی از زمان شیوع بیماری در ورمونت است.

اعتبار …نیل سندز / آژانس‌های فرانس پرس – گتی ایماژ

حدود 3000 نفر روز سه‌شنبه از ولینگتون، پایتخت نیوزلند، در اعتراض به الزامات واکسیناسیون و محدودیت‌های ویروس کرونا راهپیمایی کردند و پارلمان را مجبور به قفل کردن و بستن جاده‌های محلی کردند.

دولت نیوزلند اخیراً دستورات واکسیناسیون جامع را برای حدود 40 درصد از کارگران این کشور صادر کرده است که برای دسترسی به اکثر خدمات غیرضروری از جمله رستوران ها، سالن های ورزشی و رویدادهای عمومی به گواهی واکسیناسیون نیاز دارد. در صورت اجرای برخی از این دستورات واکسن، هزاران کارمند بهداشت روز دوشنبه شغل خود را از دست خواهند داد.

اعتراضات گروهی که خود را ائتلاف آزادی و حقوق می نامند، جاده های مرکز شهر را مسدود کرد. بسیاری از آنها پرچم نیوزیلند یا پرچم تینو را حمل می‌کردند، پرچمی که به طور گسترده توسط گروه‌هایی از طرفداران M माori استفاده می‌شود و معترضان معترض به رئیس جمهور سابق دونالد جی. بنرهایی در حمایت از ترامپ که حامیانش در ایالات متحده علیه او تظاهرات کرده اند، نصب شد. سفارش واکسن و ماسک

حداقل یک نفر صورت خود را با تصویری از چهره آقای ترامپ پوشانده است، مستندی واضح علیه نوع محدودیت های بهداشتی اعمال شده توسط مقامات دولتی مانند جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند.

سخنگوی پلیس گفت که هیچ بازداشتی صورت نگرفته است.

قبل از تظاهرات، دولت نیوزلند تدابیر امنیتی را تشدید کرده بود و اکثر نقاط دسترسی را بسته بود. به گفته یک مقام دولتی، پارلمان در واکنش به اعتراضات چندین دهه آن را قفل نکرد. به رسانه های محلی گفت.

اعتراضات دیگری نیز در سراسر کشور برگزار شد. بر اساس بیانیه پلیس نیوزیلند، در منطقه شمالی نیوزیلند، حدود 50 معترض یک ایست بازرسی پلیس را برای بیش از یک ساعت مسدود کردند. پلیس با تجهیزات ضد شورش به تظاهرات روز جمعه حمله کرد و صدها معترض را با کامیون بیرون کشید.

طبق یک مقاله کاری که این هفته توسط دانشگاه اوکلند منتشر شد، اطلاعات نادرست مرتبط با کووید در نیوزیلند از ماه اوت زمانی که این کشور در واکنش به فوران نوع دلتا قرنطینه شد، در حال افزایش است.

این روزنامه می‌گوید: «کووید-۱۹ و واکسن‌ها به‌عنوان نوعی اسب تروا مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای ایده‌آل کردن ایدئولوژی‌های راست افراطی استفاده می‌شوند».

خانم آردرن به اعتراضات حمله کرد.

نخست وزیر گفت: آنچه امروز دیدیم نماینده تعداد زیادی از نیوزلندی ها نبود.

نیوزلندی‌ها به شدت از تلاش‌های واکسیناسیون حمایت می‌کنند، تقریباً 90 درصد از افراد 12 ساله و بالاتر حداقل یک دوز از واکسن را از روز سه‌شنبه دریافت کردند.[ad_2]

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما