اگر حقایق جامعه را نگویید، دشمن دروغ می گوید

[ad_1]

در رفتن رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) صبح امروز در دیدار جمعی از پرستاران و خانواده های شهدای حافظ سلامت، رفتار و گفتار ایشان را مظهر عظمت، معنویت و عقلانیت ایشان دانستند. قدرت. بانوان به تبیین ابعاد مختلف «ارزش پرستاری و درد و تلخی این کار افتخارآمیز» پرداختند، ارگان های مختلف تقویت جامعه پرستاری را خواسته اصلی پرستاران دانستند و این وظیفه مسئولان بود که این خواسته منطقی را برآورده کند. و لازمه حال و آینده کشور و جامعه است.

بر اساس اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، ایشان ضمن تبریک میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار به تمامی پرستاران و فعالان عرصه درمان و سلامت، گفتند: بانوی بزرگ کربلا ثابت کرده است که تمام وجود دارد. بشریت. و تاریخی که وجود تمام تلاش‌های کوته‌بینانه گذشته و حال با «زن» از جمله غربی‌های دیکتاتور برای تحقیر زنان، می‌تواند دریای وسیعی از خویشتن‌داری و اوج بزرگی از خرد و درایت باشد. .

رهبر معظم انقلاب رشادت حضرت زینب(س) در مصیبت ها را وصف ناپذیر توصیف کردند و افزودند: و «مدیریت دهها زن و کودک داغدیده و مصیبت دیده» و «خویشتن زیبا در تربیت امام سجاد (ع)» مظاهر عظمت معنوی است، حضرت زینب زن است.

وی در تبیین رفتار حکیمانه و شایستگی فکری آن بانوی بزرگ به رفتار متفکرانه و سخنان شگرف حضرت زینب در برابر حاکمان نادانی چون جابر و ابن زیاد و یزید اشاره کرد و گفت: آنگاه موجب می شود. عنصر توبه در کوفه.

رهبر معظم انقلاب از «جهاد نقل و تبیین» به عنوان یکی دیگر از معیارهای درایت و تدبیر عمیق حضرت زینب (س) یاد کردند و افزودند:

وی با تاکید بر تاکیدات گذشته خود بر واقعیات جامعه، تاریخ انقلاب، دفاع مقدس و لزوم روایت واقعی از حوادث مختلف 42 سال اخیر گفت: ظالم و ظالم، از اعمال ظالمانه دائمی او حمایت می کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخشی دیگر از سخنان خود درباره ارزش‌های پرستاری گفتند: هدف اصلی این ارزش‌ها کمک به نیازمندان، بیمارانی است که در همه امور نیازمند توجه و کمک پرستار هستند. .

رهبر انقلاب، پرستاری را موهبت مضاعف الهی دانستند و افزودند: ایجاد امنیت روانی برای بیمار، بستگان بیمار و همه مردم از دیگر ارزش‌های اساسی پرستاری و حق جامعه پرستاری است. یک کل.”

وی با اشاره به شادی غرورآمیز جهان از مصیبت مردم ایران که در حوادثی مانند «کمک به صدام در انجام بمباران شیمیایی و تحمیل درد و رنج شدید مردم در شهرهای مرزی ایران» نمایان شد، گفت: به عنوان ممنوعیت مواد مخدر ملت ایران. با توجه به این حقایق، وقتی پرستاران با تلاش و از خودگذشتگی لبخند را بر لبان بیماران و نزدیکانشان می نشانند، در واقع با نفس نفرت مبارزه می کنند که ارزش مضاعف پرستار است. جامعه در ایران اسلامی».

رهبر انقلاب ماهیت کار پرستاری را نظارت بر مصائب بیماران و رسیدگی شبانه روزی به آنان تلخ و سخت توصیف کردند و فرمودند:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: همانطور که پزشکان، پرستاران و امدادگران در دوران جنگ تحمیلی زیر بمباران کار می‌کردند، پرستاران در کرونا نیز ساعات کاری را افزایش دادند، مرخصی‌ها را کاهش دادند، در تعطیلات بیمارستان حضور داشتند و شاهد مرگ دلخراش بیماران بودند. و همکاران. رنج مضاعف و خطر بیماری کشنده را تحمل کرد.

وی با تاکید بر اینکه ملت باید این چالش ها را درک کرده و ارزش قائل شود، حضور جمعی از دانشجویان، دانش پژوهان و جوانان در کرونا برای کمک به پرستاران را مورد توجه قرار داد و افزود: این تعهد و احساس مسئولیت در زمان های مختلف است، تعارض به وجود آمده، نشان دهنده آن است. هویت سرزنده، بانشاط و مخلص ملت ایران است.

رهبر معظم انقلاب حرکت عظیم علمی کشور را نشانه و محصول این هویت رو به رشد دانستند: قهرمانانی چون شهید سلیمانی، فخری زاده و شهریری از این حقیقت و هویت بزرگ بیرون آمده اند.

وی با اشاره به خالی بودن روایت هنری از سختی ها و مشکلات پرستاری و عرصه ها و مضامین هنری فراوان برای پرداختن به این اتفاقات، گفت: هنرمندان مسئولیت پذیر و متعهد باید به میدان آمده و به عنوان این سرمایه عظیم فرهنگی به نمایش درآیند. هنرهای متفرقه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بعداً بر لزوم وجود پرستار تأکید کردند و گفتند: خواسته اصلی پرستاران در یک جمله «تقویت جامعه پرستاری» است که برای حال و آینده کشور ضروری است.

وی افزود: پرونده کرونا نشان می دهد که اگر جامعه پرستاری تقویت نشود در نهادها آسیب خواهیم دید.

رهبر معظم انقلاب اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را یکی از مطالبات خاص پرستاران خواندند و با اشاره به سخنان قبلی خود در این زمینه، خاطرنشان کردند: این قانون 14 سال پیش تصویب شد، اما متاسفانه به پایان رسید. در دولت قبل هم اصرار داشتم که در این دولت وزارت بهداشت موضوع عوارض را پیگیری و اجرا کند.

«کمبود پرستار و نیاز به تامین سرانه آن نسبت به تخت‌های بیمارستانی» و «مسئله امنیت شغلی» دو خواسته دیگری بود که رهبر معظم انقلاب ضروری دانستند و گفتند: اما توافقات کوتاه‌مدت انجام شده است. . منعقد شده با پرستاران و اگر بعد از مدتی اخراج شده اند، پرستاران باید از امنیت شغلی برخوردار باشند و به عنوان کارگر فصلی دیده نشوند.

«تجدید ساختار شبکه بهداشت و درمان کشور» و «توزیع عادلانه پزشکان» دو موضوع دیگر مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری در خصوص نظام سلامت بود.

وی با تمرکز بر نتایج و دستاوردهای بسیار خوب نظام سلامت، بهداشت و پیشگیری در اوایل دهه 60 و 70 گفت: البته نیاز به درمان است، اما پیشگیری بهتر از آن است و باید شبکه های بهداشت و درمان بازسازی شود و مردم دریافت کنند. سلامتی بیشتر با هزینه کم.” تقویت شده برای ارائه.

حضرت آیت الله خامنه ای توزیع پزشکان در مناطق مختلف را ناعادلانه خواندند و افزودند: در مورد کمبود یا کفایت پزشک اظهار نظر نمی کنم، اما توزیع پزشک در نقاط مختلف کشور عادلانه نیست و باید به این موضوع توجه شود. “

رهبر معظم انقلاب در پایان سخنان خود با ایمان به خداوند متعال، وعده کار و تلاش، عنایات الهی و یاری در همه امور زندگی و کشور ابراز امیدواری کردند که فردا این امر محقق شود. بهتر از امروز باشید و خداوند به ملت ایران رحم کند. پیروز شدن و سربلندی در همه عرصه های رویارویی با دشمنان.

[ad_2]

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما