افراد حسابدار؛ مهندس سالار کمانگر مقیم آمریکا

[ad_1]

برترین ها: سالار کمانگر در سال 1356 در تهران متولد شد و در آمریکا اقامت گزید و در آنجا تحصیل کرد. سالار به دلیل مهاجرت به مرسدس در دبیرستانی در آن شهر تحصیل کرد و یکی از موفق ترین دانش آموزان مدرسه شد.

افراد حسابدار؛  مهندس سالار کمانگر مقیم آمریکا

در 22 سالگی از دانشگاه استنفورد در رشته زیست شناسی فارغ التحصیل شد و در سال 1999 در همان سن کم به استخدام گوگل درآمد. این موفقیت را می توان اولین موفقیت «سالار کمانگر» دانست.

سالار کمانگر زمانی که در استنفورد بود همیشه سعی می کرد صنعت پیشرفته ای را بیابد تا پس از فارغ التحصیلی وارد شود و در عین حال به آن علاقه مند شود، بنابراین فهرستی از سرگرمی های خود و عواملی که برای او موثر بود تهیه کرد. نوشته هیجان انگیز است. او تصمیم گرفت گوگل، AskG و Direct Heath را جستجو کند و پس از ارسال بیودتا و پر کردن درخواست، سعی کرد راهی قطعی برای قبولی در مصاحبه پیدا کند و ثابت کند که می تواند یکی باشد. کارکنان با ارزش و نمونه.

افراد حسابدار؛  مهندس سالار کمانگر مقیم آمریکا

سرگئی برین، دستیار سابق گوگل، در سال 1999 به دانشگاه استنفورد بازگشت تا سعی کند با استفاده از گوگل، دانشجویان را درگیر کند تا با آنها راهنمایی و صحبت کند و اطلاعات تماس را در اختیار آنها بگذارد.

پس از چند هفته و پس از تجزیه و تحلیل فضای رقابتی، سالار کمانگر جستجو را آغاز کرد و اطلاعات خود را برای سرگئی ارسال کرد و چند هفته بعد سرگئی و تیمش با او مصاحبه کردند و در نهایت او را استخدام کردند.

او در مصاحبه‌ای گفت: «وقتی به مدرسه می‌رفتم، آنقدر مشتاق بودم که رویای پزشک شدن را داشته باشم که وقتم را صرف دیدن پزشکان کردم. از آن زمان، من آرزو داشتم دانشمند شوم. بعداً، زمانی که به مدت دو هفته در گوگل به صورت پاره وقت کار کردم، متوجه شدم که اقداماتی که مرا با آنها درگیر می کرد به من انرژی می داد. درسی که من آموختم این بود که تصور کردن یک شغل کافی نیست و باید مطمئن شوید که یک کسب و کار هر روز اشتیاق و انگیزه مورد نیاز شما را فراهم می کند.

افراد حسابدار؛  مهندس سالار کمانگر مقیم آمریکا

او نظارت بر طرح های تجاری را آغاز کرد و اولین طرح تجاری گوگل را در اوایل دهه 2000 راه اندازی کرد. وی علاوه بر وظایف قبلی، عملیات حقوقی و مالی را نیز بر عهده دارد.

سالار کمانگر مدیرعامل گوگل میل (جی میل) و جستجوی وب گوگل بود. اما شاید مهم ترین ابتکار سالار کمانگر و تیمش سرویس گوگل ادز باشد. نحوه کار این سرویس به این صورت است که با پرداخت پول به مدیران کسب و کار، می توانند وب سایت خود را به اندازه پرداختی خود در بالای نتایج جستجو نمایش دهند. طبق آمارهای موجود، 96 درصد از درآمد امروز گوگل از این سرویس است. با توجه به همان طرز فکری که وجود داشت و رشد سریع این سرویس، او به سرعت به یکی از 10 مهندس جوان برتر گوگل تبدیل شد.

افراد حسابدار؛  مهندس سالار کمانگر مقیم آمریکا

پس از 10 سال حضور در گوگل، در 32 سالگی و در پی اخراج «چاد هورلی» در یوتیوب، دوره ای تقریباً ناموفق، به سمت مدیرعاملی این شرکت بزرگ منصوب شد و تا سال 2014 این سمت را برعهده داشت. علاوه بر آنچه تاکنون گفته شد، مدیریت سیستم های جی میل، پیکاسا و گوگل تی وی را نیز بر عهده دارد. او در حال حاضر یکی از مدیران اجرایی گوگل است.

جان یوشای، نویسنده و سردبیر وب سایت فوربس، نوشت: «این طبیعی نیست که گوگل فردی را به عنوان نهمین کارمند خود استخدام کند و در کارش تا این حد موفق باشد». این شرکت در حال حاضر بیش از 30000 کارمند دارد. پشتکار و علاقه سالار کمانگر به کارش مهمترین ویژگی اوست. شاید گوگل دیرتر از حد انتظار به این رشد درآمد دست یافته باشد، اما با در نظر گرفتن چنین فردی، خیلی زودتر به هدف خود رسیده است.»

[ad_2]

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما