اختلالات شخصیتی قابل پیشگیری؛ چرا مجرد ماندم؟

[ad_1]

برترین ها: یکی دیگر از دلایل مجرد ماندن جوانان، اختلالات شخصیتی قابل اجتناب است. دوستان عزیز در ابتدا به شما بگویم که یکی از دلایل اصلی ازدواج نکردن وضعیت مالی فعلی است. اما هدف ما در این مقاله بررسی علل و مشکلات دیگر جوانان به جز مشکلات مالی است.

همه ما به یک کودک نیاز داریم تا با افراد مهم زندگی مانند والدین ارتباط برقرار کند. اگر وضعیت سالم باشد، دلبستگی ما بی خطر خواهد بود و اگر وضعیت ناسالم باشد، دلبستگی ما می تواند ناسالم و ناراحت کننده و قابل اجتناب باشد.

پرهیز از اختلالات شخصیتی و ازدواج

من فقط می خواهم در مورد پیوست های اجتناب شده در اینجا صحبت کنم. بعضی از بچه ها چون رابطه خوبی با پدر و مادرشان ندارند تصمیم می گیرند نسبت به دیگران بی تفاوت باشند و چون زیاد به بودن و نبودنشان اهمیت نمی دهند با خود می گویند: اگر دیگران بیایند می آیند، اگر نیایند. بیا، تفاوت بزرگی ایجاد می کند، نه، ما به این افراد می گوییم بیماران قابل اجتناب.

نمی توانم زیاد در این مورد صحبت کنم زیرا می خواهم خیلی ساده و غیرحرفه ای در مورد آن صحبت کنم، اما لازم است ویژگی های این افراد را به شما بگویم، این افراد سعی می کنند تا حدی از دیگران فاصله بگیرند و هرگز تفاوتی با هم نداشته باشند. آنها به تنهایی راه نمی روند. ، این افراد یا در انتخاب همسر درست عمل نمی کنند و مگر اینکه شخصی آنها را انتخاب کند و بتواند به زور با آنها رابطه برقرار کند و لاغر هم باشند و نگذارند تاکی تاکی خودشان آنها را انتخاب کنند یا اگر این افراد وارد شوند. وارد یک رابطه می شوند، آنقدر کنار می کشند، آنقدر افسرده و بی توجه می شوند که رابطه را از بین می برند. این افراد را بیماران اجتنابی روانپزشکی می نامند و نیاز به درمان دارند.

اجتناب از بیماران می تواند یک طرح طرد اجتماعی یا طرح ناتوانی یا شرم یا شکست یا طرح اطاعت باشد، که باید به روانشناس مراجعه کند و روانشناس تشخیص دهد که آنها در کدام طرح هستند یا طبق نظر روانشناس تحت درمان هستند.

پرهیز از اختلالات شخصیتی و ازدواج

ویژگی های اختلال شخصیت قابل اجتناب

1. از آنجایی که او از انتقاد، دوست نداشتن یا طرد شدن بسیار می ترسد، از فعالیت هایی که نیاز به روابط با افراد زیادی دارد اجتناب می کند.

2. او نمی خواهد با هیچ کس به جز افراد خاصی که دوستشان دارد تعامل داشته باشد.

3. با احساس شرم یا ترس از مسخره شدن، از بیان دنیای ذهنی و درونی خود که با آن رابطه بسیار نزدیک و صمیمی دارد، خودداری می کند.

4. در موقعیت های اجتماعی دائماً نگران است که درباره او چه فکری می کنند، طرد می شود یا مورد انتقاد قرار می گیرد.

6. به فعالیت های جدید نمی پردازد و اهل ریسک نیست.

7. آنها معمولا آرام و خوب به نظر می رسند، معمولا ساکت هستند و زیاد صحبت نمی کنند، درونگرا به نظر می رسند و با هیچکس رابطه ای ندارند.

پرهیز از اختلالات شخصیتی و ازدواج

8. افراد در شلوغی بسیار خجالتی و مضطرب هستند.

9. زیاد عوض نمیکنن مثلا اگه ماشین داشته باشن سالها نگه میدارن.

10. مغز آنها دائماً روی تفاوت است نه برابری.

11. آنها همیشه فکر می کنند که من هیچ شباهتی به کسی ندارم.

12. افراد ماجراجو از دنبال کردن چیزهای جدید لذت نمی‌برند، حتی اگر هم باشند.

13. هیچ چیز آنها را تحریک نمی کند.

14. در واقع آنها شخصیت های وحشتناکی هستند.

پرهیز از اختلالات شخصیتی و ازدواج

همه ما یاد می گیریم که چگونه با دیگران به طور کلی ارتباط برقرار کنیم، چگونه با افراد جدید دوست شویم، چگونه زندگی جدیدی را تجربه کنیم، چگونه خود را بیان کنیم، چگونه نظر خود را بیان کنیم، چگونه از برآورده کردن نیازهای خود لذت ببریم و می دانید که دیگران دوست دارند با هم ارتباط برقرار کنند. با تو. ، پیام های فیزیکی و غیرکلامی یکدیگر را درک می کنیم.

اما افراد مبتلا به اختلالات شخصیتی قابل اجتناب دائماً نگران هستند که دیگران آنها را دوست نداشته باشند و به رابطه خود اهمیتی نمی دهند، اگر کسی بخواهد با آنها تماس بگیرد با شک به آن نگاه می کنند.

پرهیز از اختلالات شخصیتی و ازدواج

گاهی اوقات احساس می کنند که می خواهند از آن سوء استفاده کنند و این به دلیل اعتماد به نفس پایین آنهاست و در واقع فرافکنی می کنند. آنها بسیار حساس هستند.

برای اکثر افراد مبتلا به اختلال شخصیت، شغل مشکل بزرگی است، تلاش برای ساکت ماندن، شرکت نکردن در پروژه‌های بزرگ، عدم رهبری گروه، عدم پذیرش مسئولیت، عدم ارتقاء، همه به این دلیل است. ترس از قضاوت شدن توسط دیگران.

آنها از تعارضات داخلی جدی رنج می برند، با علاقه شدید به نیازها و ترس از انتقاد و ارزیابی.

این افراد باید از قبل اطمینان کامل داشته باشند که وقتی می خواهند وارد رابطه شوند در رابطه مورد پذیرش و احترام قرار می گیرند، اما واقعیت این است که چیزی به نام رابطه مطمئن وجود ندارد و شما باید چیزی را بگیرید. ریسک رابطه ، بنابراین این افراد به راحتی وارد رابطه نمی شوند و اگر وارد رابطه شوند مکررا وفاداری و صداقت طرف مقابل را محک می زنند.

نمی توان از آنها یاد گرفت که هیچ چیز ناخوشایندی در مورد آنها وجود ندارد، حتی اگر در گذشته بوده اند.

آنها فعالیت های انفرادی را ترجیح می دهند، بیشتر آنها نمی توانند در جمع صحبت کنند، آنها ترجیح می دهند چند دوست داشته باشند تا دوستان زیادی پیدا کنند.

البته همه ما تا حدودی خجالتی هستیم و برخی از این ویژگی ها را در همه ما داریم، اما در این افراد آنقدر افراطی است که شغل و روابط او با دیگران مختل می شود.

پرهیز از اختلالات شخصیتی و روابط زناشویی

پرهیز از اختلالات شخصیتی و ازدواج

افراد مبتلا به اختلالات شخصیتی قابل پیشگیری در رابطه زناشویی خود چگونه رفتار می کنند؟

از آنجایی که این افراد بسیار خجالتی هستند و از روابط صمیمانه می ترسند، تمام مشکلات رابطه به دوش شریک زندگی آنهاست. یک خانمی گفت: من باید هماهنگ کنم که شما می خواهید بروید، باید زنگ بزنم و حتی اگر وارد خانه یکی از آشنایان شوم، اول وارد می شوم و بعد همسرم.

اگر با چنین فردی ازدواج کرده اید، باید تماس بگیرید، ملاقات می کنید، می خواهید کلمات عشق و علاقه را از او بشنوید.

او همیشه از شما فاصله زیادی می گیرد و به اندازه تلاش شما پاسخ نمی دهد.

آنها به خود القا می کنند که دیگران دوست ندارند دنیای درونی آنها را ببینند. ممکن است بر شخصیت شما تأثیر بگذارد و فعالیت اجتماعی شما را کاهش دهد.

آنها تا حد امکان خود را از دیگران دور می کنند و گاهی اتفاقات و شوخی ها را با خود شخصی می دانند و به فکر توهین به دیگران هستند.

کم کم متوجه می شوید که در کل غم و اندوه زیادی دارد. در روانشناسی به این افراد عصبی می گوییم، آنها در ترس و اضطراب زندگی می کنند.

چرا ممکن است جذب افراد مبتلا به اختلال شخصیت شوید؟

پرهیز از اختلالات شخصیتی و ازدواج

در طبیعت همه ما این است که چیزی را که نداریم بخواهیم و جذب چیزی شویم که به راحتی به دست نمی آید. گاهی اوقات این اتفاق می افتد زیرا برخی از تلاش های شما می تواند کمی مخاطبان شما را تغییر دهد یا اعتماد آنها را جلب کند.

بر اساس مطالعه 1995 توسط بک فریمن و همکاران، جوایز تصادفی قوی ترین انگیزه برای ایجاد یک الگوی رفتاری هستند. مثل موش در آزمایشگاه.

بنابراین اگر شخصیتی بدرفتار دارید، هنوز مجرد هستید یا رابطه خود را خراب می کنید.

زیرا در یک رابطه باید ابراز اعتماد و احساسات کنید و شرایط و ضوابط را کنار بگذارید و زیاد جدی نگیرید اما بسیار سخت گیر و جدی هستید و رابطه با شما سخت است.

اگر این علائم را در خود یا شخص دیگری تجربه کردید، لطفاً با یک مشاور صحبت کنید.

منبع: ویرگول برگرفته از یادداشت های ارسطو رضایی در شبکه های اجتماعی

[ad_2]

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما