آیت الله صافی گلفگانی درگذشتفارو- خبرگزاری « حوزه » گزارش داد که آیت الله العظمی صافی گلفگانی از مراجع تقلید شیعیان ساعتی پیش درگذشت.

به گزارش رسانه ها، آیت الله صافی گلفگانی که از روز پنجشنبه در بیمارستان آیت الله گلفگانی قم بستری بود، ساعت 13:30 دار فانی را وداع گفت.

حضرت آیت الله لطف الله صافی گلفگانی در سال 1297 در گلفگانی دیده به جهان گشود.

پدرش، علم اعراف، آیت‌الله آچوند ملا محمد جواد صافی، علاوه بر تخصص، تحقیق، تألیف و تدریس در زمینه‌های مختلف علوم اسلامی از جمله فقه، اصول، کلام، اخلاق، حدیث و … در هنرهای مهم نیز فعالیت داشت. شعر و خوشنویسی.

وی در نوجوانی ابتدا کتب مقدماتی ادبیات عرب را در گلفگان نزد مرحوم ملا ابوالقاسم آغاز کرد و دروس ادبیات، کلام، تفسیر، حدیث، فقه و اصول را تا پایان سطح در آنجا ادامه داد.

در سال 1360 گلفیگان را ترک کرد و با رنج مسائل مهاجرتی برای تکمیل تحصیلات و تحقیقات خود با حضور در مجلس درس و گفتگو با اساتید بزرگ حوزه علمیه کوم رفت.

چند سال بعد به نجف اشرف سفر کرد و در آنجا نیز به مدت یک سال از حضور مقامات ارشد این منطقه برخوردار بود.

از اساتید مهم ایشان در قم، مراجع تقلید، آیات عظام: سید محمد تقی حنصاری، حجت، صدر، برجردی و نجف، آیات عظام: شیخ محمد کاظم شیرزی، سید جمال الدین گلفگانی و شیخ محمدعلی کاظمی را می توان نام برد.

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1358 به عضویت اولین مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد و در سال 1359 از سوی حضرت امام خمینی (ره) به عضویت شورای نگهبان منصوب شد.

برخی از آثار آیت الله صافی گلفگانی:

از طریق اصلاح یا امر به معروف و نهی از منکر
دفتر خاطرات سفر حج
نماز در عرفات
حدیث بیداری (مجموعه پست ها)
شهید آگاهانه هوشیار است
صندوق بزرگ امام حسین (ع)
با آشوری ها
بزم هرزور (دفتر شعر رضوی)
شیر مشتکن (وزارت شعر)
آفتاب مشرقین (دفتر شعر عاشورایی)
روزنامه المؤمن (دفتر شعر)
سلسله مصطفی (دفتر شعر)
دیوان اشعار
به میل وسل (دفتر شعر امام موقت)
پاسخ به کتاب «اعتقاد مهدویت به قله امامی»
یک وعده مطمئن و مطمئن
به ده سوال پاسخ دهید
اصالت مهدویت
بیان توحید در نظام امامت
نظام امامت و رهبری
حوزه توسعه و حوزه قانونگذاری
بر علم امام
ایده نجات
نسبت به دولت کریمه
اعتقاد به مهدویت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم