آیا واقعا مگس ها روی غذای شما استفراغ می کنند؟ – زومیت

[ad_1]

تصور کنید که به پیک نیک می روید و می خواهید ساندویچ خود را گاز بگیرید. ناگهان مگسی را می بینید که در نزدیکی شما پرواز می کند. شما می خواهید او را بکشید. اما او موفق می شود از دست شما فرار کند. او روی ساندویچ شما می نشیند و سپس روی آن استفراغ می کند. احساس چندوجهی خواهد داشت. اما مگس ها می توانند غذای هضم شده خود را بگیرند یا روی غذای شما تف کنند.

اکثر بیش از 110000 گونه شناخته شده ماهی دندان ندارند. بنابراین آنها نمی توانند مواد جامد را بجوند. دهان آنها مانند اسفنج است. وقتی روی غذای شما می نشینند، باید شیره گوارشی خود را آزاد کنند تا مایعی بسازند که بتواند غذا را ببلعد.

برخی از ماهی ها به رژیم غذایی مایع وابسته هستند. برخی از مگس‌ها نیز سعی می‌کنند مایع موجود در آنچه قبلاً خورده‌اند کاهش دهند تا غذای بیشتری در معده‌شان قرار گیرد و غذا را به شکل حباب‌های استفراغ افزایش می‌دهند تا غذا کمی خشک‌تر شود. وقتی مقداری آب تبخیر می شود، می توانند این غذای غلیظ را بخورند.

مقالات مرتبط:

انسان برای دریافت مواد مغذی به این افزایش نیاز ندارد. اما آنها در بزاق خود شیره های گوارشی تولید می کنند که حاوی آنزیمی به نام آمیلاز است و بخشی از نان ساندویچ در ابتدا با جویدن هضم می شود. آمیلاز نشاسته ای که هیچ طعمی برای شما ندارد، به قندهای کوچک تری مانند گلوکز تجزیه می شود که می توانید طعم آنها را بچشید. به همین دلیل هر چه نان بیشتری گاز بزنید شیرین تر می شود.

آیا می دانستید مگس ها بدون استفاده از دهان می توانند غذا را بچشند؟ وقتی روی غذا می نشینند، از گیرنده هایی روی پاهای خود استفاده می کنند تا ببینند روی غذا است یا خیر. ممکن است متوجه شده باشید که مگسی پاهایش را می مالید. مثل یک مشتری گرسنه آماده خوردن است. به این کار تمیز کردن گفته می‌شود، که در آن مگس اساساً خود را تمیز می‌کند و همچنین می‌تواند حسگرهای روی موهای ریز پاهایش را تمیز کند تا ایده بهتری از غذایی که روی آن نشسته است را به دست آورد.

آیا مگس ها باید غذا را روی زمین دور بریزند؟

وقتی مگسی روی ساندویچ شما فرود می آید، احتمالاً تنها چیزی نیست که در آن روز پرواز می کند. مگس ها اغلب روی اشیاء کثیف فرود می آیند، مانند غذای فاسد پر از زباله یا میکروب. میکروب ها می توانند روی مگس ها باشند و اگر مگس ها برای مدت طولانی روی غذای شما بمانند، میکروب ها در غذای شما عفونی می شوند.

این بسیار خطرناک تر از بزاق است. زیرا برخی از میکروب ها می توانند باعث بیماری هایی مانند وبا و حصبه شوند. با این حال، اگر مگس بیشتر از چند ثانیه باقی نماند، میکروب ها کمتر پخش می شوند و ممکن است غذای شما مشکلی ایجاد نکند.

همیشه باید روی حشرات را بپوشانید تا روی غذای شما نخورند. اگر خانه شما پر از ماهی است، می توانید از تله های ساده برای خلاص شدن از شر آنها استفاده کنید. گیاهان گوشتخوار همچنین می توانند مگس ها را بخورند و به کنترل جمعیت آنها کمک کنند.

از لارو مگس برای پاکسازی عفونت / ماگوت استفاده کنید

این دارو از ماگت های استریل (لارو مگس) برای تمیز کردن پای بیمار استفاده می کند.

آیا ماهی هم فایده دارد؟

تف بر روی غذا و شیوع بیماری مکروه است. اما مگس اصلا بد نیست. آنها گروه مهمی از دانه های گرده هستند و بسیاری از گیاهان برای تولید مثل به کمک آنها نیاز دارند. علاوه بر این، قورباغه ها، مارمولک ها، عنکبوت ها و مگس ها منبع غذایی خوبی برای پرندگان هستند. بنابراین، آنها بخش ارزشمندی از اکوسیستم هستند.

برخی از ماهی ها مصارف پزشکی نیز دارند. به عنوان مثال، پزشکان از لاشه ماهی مرده (شکل های ماهی جوان و نابالغ) برای برداشتن بافت پوسیده از زخم ها استفاده می کنند. این حشره‌ها آب‌های ضد ویروسی و ضد میکروبی آزاد می‌کنند و این روش به دانشمندان کمک کرده تا درمان‌های جدیدی برای عفونت‌ها ایجاد کنند.

مهمتر از همه، مگس‌های میوه‌ای که می‌بینید در حال پرواز در اطراف موز رسیده در آشپزخانه شما هستند، در تحقیقات بیولوژیکی بسیار ارزشمند هستند. دانشمندان زیست پزشکی در حال مطالعه بر روی ماهی های میوه در سراسر جهان برای یافتن علل و درمان بیماری ها و اختلالات ژنتیکی هستند.

محققان دپارتمان زیست شناسی دانشگاه بین المللی فلوریدا همچنین در حال مطالعه این هستند که چگونه حشرات جهان را در آزمایشگاه خود می بینند و از دید خود برای پرواز استفاده می کنند. این دانش می تواند به مهندسان کمک کند تا ربات های بهتری بسازند.

[ad_2]

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما